Українські учні створили спеціальні фарби для малювання, призначені для людей з вадами зору - дивіться відео.

Не існує жодних аналогів цієї фарби ані в Україні, ані за межами її.

У Черкасах школярі створили фарби для незрячих. Команда учнів із гуртка робототехніки вирішила допомогти людям із порушенням зору малювати кольорами. Створили спеціальні різнофракційні фарби. Колір можна відчути на дотик. Як це працює та які малюнки створюють, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Яни Лимаренко у випуску новин.

Учні обережно відгвинчують тюбики та пробують вичавити унікальну фарбу. Світлі відтінки мають легку текстуру, в той час як темні кольори наносяться щільніше. Ця фарба містить пісок у своєму складі. Урок малювання був організований спеціально для дітей з порушенням зору.

Кирило вирішив зобразити літо в яскравих барвах. Він використовує шпатель, щоб нанести піщані фарби, і йому подобається, як завдяки цьому малюнок набуває об'ємності.

"Будуть квіти, небо синє, я використав жовту фарбу, зелену фарбу і буду ще квітку зеленим отак малювати. І ще візьму білий і жовтий кольори, видно, що такі лагідні, а зелений видно що тут пісок, а чорний взагалі під час малювання можна розслабитись, фантазію включити, щоб намалювати", - поділився школяр Кирило Залозний.

Команда учнів гуртка робототехніки AlterEgo Черкаського ліцею "Перспектива" розробила оригінальні фарби. Під час роботи над новим проєктом вони захотіли дати можливість незрячим людям відчути радість творчості, і тому створили спеціальні структурні фарби.

"На будкемпі дітям спала на думку оригінальна ідея створити фарби з різними фракціями, до яких вони вирішили додати не просто пісок, а цукор. Вони взяли пакетики цукру, змішали його з фарбою і спробували малювати, але у них не вийшло, адже цукор швидко осідав з фарби. Протягом шести днів команда наполегливо працювала над цим задумом та його вдосконаленням. Після повернення з будкемпу вони почали займатися складанням бюджету та отриманням гранту, в результаті чого діти отримали 100 тисяч гривень для реалізації свого проекту," - поділилася Ліна Бондаренко, керівниця команди.

Читайте також: На дотик розпізнає кожну петельку: як незряча волонтерка виготовила більше 3 тисяч пар рукавиць для Збройних Сил України.

Отримали гроші і закипіла робота: удосконалювали формулу, просівали пісок та радились із людьми із порушенням зору, як покращити фарби. В результаті створили 55 партій, в кожній - 6 основних кольорів: білий без фракції, в кожному наступному більше піску, в чорному піщинки найбільші.

"Це було вау, я очікувала якісь результати, але коли я це побачила на власні очі - у мене перехопило подих і я зрозуміла, що це важливо. Іноді є люди, які вважають їх неповноцінними. Мене це особисто зачепило, оскільки я вважаю, що кожна людина має право реалізовувати себе у будь-якій сфері", - наголосила школярка Ксенія Левченко.

Дівчина каже, ці фарби помічні не лише для процесу малювання, а й для читання готових картин.

У черкаській спеціалізованій школі, де і навчаються діти з повною або частковою втратою зору, з ентузіазмом сприйняли появу нових фарб. Кажуть, є потреба у посібниках із біології та географії, створених цими фарбами. Тоді легше вивчати, наприклад, організм людини чи мапи на географії.

"Діти обмінюються своїми малюнками. Якщо хтось не розуміє, що саме було зображено, вони пояснюють: 'Дивись, це ж сонечко!' Малюнки показують батькам, які радіють успіхам своїх дітей. В цей процес також залучена тактильна пам'ять: дітки взаємодіють із картинами, можуть відчувати, що одна поверхня гладка, а інша — шорстка. Це сприяє формуванню пам'яті, яку вони в подальшому можуть застосовувати у своїй діяльності. Окрім того, така діяльність сприяє розвитку уяви і дрібної моторики, що є надзвичайно важливим для дітей молодшого шкільного віку," - зазначила виконуюча обов’язки директора черкаської спеціалізованої школи Інна Шевченко.

60 літрів фарби, 40 кілограмів піску та 25 баночок клею пішло на три сотні тюбиків із фарбами. Але потреба у них велика, тож уже закінчуються. Діти шукають наступний гранд, щоб зробити ще пакувань. Кажуть, аналогів їхній фарбі не знайшли ні в Україні, ні в світі.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, місто Черкаси, телеканал 5.

Ознайомтеся також з:

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина - і ви в курсі подій.

#Тарас Шевченко #Черкаси #Ліс #Реклама #Школа #Збройні сили України #Цукор #Фарба #Робототехніка #Пісок #Малюнок #5 канал (Україна) #Квітка #Перспектива (графічна) #Бюджет #Клей #Волонтерство #Організм #Біологія #Живопис #Розсилка спаму #Дружба

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Випускники проходитимуть НМТ в оновленому форматі: які нововведення очікують на українців.
Київська обласна військова адміністрація встановлює партнерство з університетами Тоскани: які пропозиції надійшли від італійської сторони | УНН
"Світло спогадів і віри об'єднує нас": у Києві пройшла акція, присвячена Всесвітньому дню дитини | УНН
Теги