Українські учні активно виїжджають за межі країни перед вступними іспитами: які причини цього явища?

Цю інформацію в інтерв'ю для РБК-Україна озвучив президент Києво-Могилянської академії та колишній міністр освіти Сергій Квіт.

На сьогодні в Україні відсутні офіційні дані про кількість випускників, які покидають країну. Проте освітній омбудсмен Надія Лещик нещодавно зазначила, що протягом року спостерігається зменшення кількості учнів одинадцятих класів, які навчаються очно. Це пов'язано з тим, що багато школярів виїжджають за кордон перед випуском, з огляду на питання безпеки та чутки про можливе зниження віку мобілізації.

Квіт підтверджує цю тенденцію, але зазначає, що в Києво-Могилянській академії, навпаки, кількість абітурієнтів щороку збільшується.

"Не варто турбуватися про те, на що ми не маємо контролю... Головне – це створити умови, які змотивують їх повернутися. Нам потрібно донести до тих, хто поїхав, що тут є реальні можливості для самореалізації, що наша країна змінюється. Постійно відбуваються реформи, ми еволюціонуємо, і рухаємося від доброго до ще кращого", - зазначає Квіт.

На його думку, молоді люди повернуться в Україну, якщо знайдуть для цього ясну внутрішню мотивацію. Ключовим є те, щоб навіть під час війни існували стимули для повернення — надія на позитивні зміни, можливість самовираження та перспектива майбутнього в рідній країні.

Студентам, які дійсно прагнуть здобути освіту за кордоном, Квіт радить обирати закордонні магістерські програми. Бакалаврат, за його словами, краще проходити в Україні - щоб зберігати зв'язок із соціальними реаліями та не втрачати відчуття приналежності.

"Не зовсім правильно, що учні одразу потрапляють до західних університетів. Я б порадив зосередитися на виборі якісної магістерської програми за кордоном, а не бакалаврату. Справа в тому, що навчання на бакалаврських курсах може відірвати людину від соціальних реалій, що призводить до зміни її мислення. Це часто може закінчитися втратою таких особистостей," - зазначає президент "Могилянки".

У цьому контексті Квіт вказує на те, що сьогодні українські вищі навчальні заклади не в змозі змагатися з європейськими та американськими університетами. Причина не лише в рівні освіти, хоча й навчальні програми в Україні часто залишають бажати кращого.

"Щодо рівня освіти, я б не був настільки категоричним. Наша система має свої недоліки, проте часом ми можемо похвалитися дійсно талановитими випускниками. Причини цього явища різноманітні, і їх варто обговорити. Що стосується бакалаврських програм, то в деяких престижних університетах вони демонструють досить високий рівень", - зазначає Квіт.

#Університет #РБК-Україна #Україна #Президент (державна посада) #Північна та Південна Америка #Абітурієнт #Ступінь бакалавра #Сергій Квіт #Києво-Могилянська академія (1659—1817) #Ступінь магістра #Віра #Бакалавр

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
ОФІЦІЙНО. Нащадок Шевченка уклав професійний договір з англійським футбольним клубом.
Як здобути освіту в Словаччині безкоштовно?
Чому ТЦК відвідують концерти та виставки: роз'яснення від ЗСУ
Теги