Українські політики у світлі висловлювань Трампа: Лише українці можуть оцінювати діяльність Зеленського.

На тлі висловлювань президента США Дональда Трампа та результатів зустрічі між США та Росією, що відбулася 18 лютого в Ер-Ріяді, українські політики наголошують на важливості єдності всередині країни та дотримання встановлених червоних ліній.

"Приблизно 80% інформації, що нині циркулює щодо 'перемовин' та інших подій, не відповідає дійсності, а коливання інформації слугують для тестування позицій. Інформаційні маніпуляції завжди були складовою частиною стратегій, що супроводжують великі процеси, особливо з боку російських учасників. Україна має чіткі червоні лінії, ясне розуміння своїх інтересів і стоїть на цьому, - зазначила радник керівника Офісу президента Дарія Зарівна у своєму телеграм-каналі."

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев назвав заяви Трампа "поверненням у реальність" і заявив, що Україна має розраховувати на себе, свої сили і своє військо.

"Маємо створювати альянси, входити в союзи, але пам'ятати, що у глобальній політиці не має вічних союзників, а є лише національні інтереси. Це правило діє для всіх держав, особливо для молодих, через недалекоглядність еліт, в яких можна так легко "впарити" папір під назвою "Будапештський меморандум" або інші обіцянки. Це і є про суб'єктність на глобальній арені, шлях до якої треба виборювати. І на цьому шляху є питання, які мають вирішувати лише українці і для українців. В інтересах української нації, наших дітей і майбутнього. Ми самі розберемось як, кого, в який спосіб і коли нам обирати. Шлях до національної суб'єктності починається і з цього в тому числі", - написав він в телеграм-каналі в середу.

Народний депутат Ярослав Железняк з фракції "Голос" підкреслив, що право оцінювати діяльність президента України належить виключно українським громадянам.

"Ми можемо мʼяко говорячи по-різному відноситись до Зеленського, але давати оцінку його підтримці все ж таки мають право лише громадяни України. Як, до речі, і публічно критикувати. Тому що в даному випадку ми висловлюємось стосовно свого обраного політика. А коли це робить іноземна персона, то тут вже ображають не конкретне прізвище, а президента України", - підкреслив Железняк у повідомленні в телеграм-каналі.

Вікторія Страхова, радниця президента Офісу та член наглядової ради АТ "Укрексімбанк", висловилася на своїй Facebook-сторінці щодо заяв Дональда Трампа, зазначивши, що "жодна особа не зробила стільки для повторного обрання Володимира Зеленського, як саме Дональд Трамп".

Президент "Київської школи економіки" Тимофій Милованов висловив думку, що "Трамп суттєво сприяв підтримці Зеленського в Україні".

"Тепер, коли Путін і Трамп обʼєднались в тому, що Зеленського потрібно змінити на більш "договороспособного", стає зрозуміло чому вони це хочуть зробити. Зеленський цього тижня не погодився на американську угоду віддати надра та вимагав участі в перемовинах з росією. Він також сказав, що Європі час робити свою обʼєднану армію, та що Україна не прийме будь яких домовленостей які зроблені без нашої участі. І нарешті він сказав, що ситуація в лютому і березні 2022 року була складніша ніж зараз, і тоді Україні теж ставили ультиматуми. Україна не погодилась тоді і не погодиться зараз", - підкреслив Милованов у Facebook.

В умовах нинішньої ситуації він наголошує, що Україні слід покладатися на власні сили, залишити в минулому внутрішні суперечки та зосередитися на створенні професійної реформованої армії, а також активно продовжувати боротьбу з корупцією.

"Трамп - це такий собі дзвінок чи плани для України, що крім нас ніхто нас не врятує. І потрібна системна робота всередині, і ззовні України. Звісно, всі і все не такі, уряд поганий, президент поганий, бізнесмени погані, суди погані, університети погані, лікарні погані, навіть військо погане, а сусіди то взагалі придурки. Але інших немає. Немає світу в якому всі ці люди інші, такі як нам хочеться. І тому мій фокус на тому, що можу зробити я, а не на тому, що інші погані. І, так, я теж поганий, але буду пробувати робити правильно наскільки мені вийде", - резюмував він.

Як повідомлялося, Зеленський під час церемонії відкриття нового посольства України в Анкарі заявив, що Україна ніколи не піде на компроміс щодо своєї територіальної цілісності та суверенітету і хоче, щоб закінчення війни ґрунтувалося на гарантіях безпеки, які будуть надані США, ЄС, Туреччиною та всією Європою.

Після завершення переговорів між США та Росією в Ер-Ріяді 18 лютого, Трамп під час прес-конференції висловив думку, що Росія, за його словами, прагне закінчення війни. Він також зазначив, що конфлікт можна було б врегулювати без територіальних втрат ще кілька років тому. Крім того, Трамп наголосив на необхідності проведення виборів в Україні, адже, за його словами, рейтинг президента Зеленського залишає бажати кращого.

Трамп також висловив думку, що Сполучені Штати, можливо, надали Україні близько $350 мільярдів у вигляді допомоги, "хоча, можливо, трохи менше", і зазначив, що "ніколи не отримував жодного звіту з цього приводу". "Це чимала сума. Але де ж усі ці кошти? Куди вони йдуть?" – запитав він.

На даний момент не відомо, які саме дані були основою для рішень Трампа.

#Росія #Університет #Європа #Україна #Президент України #Володимир Зеленський #Володимир Путін #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Підприємництво #Українці #Facebook #Туреччина #Папір #Північна та Південна Америка #Суверенітет #Європейський Союз #Політика #Данило Галицький #Акціонерне товариство #Компроміс #Українське громадянство #Київська школа економіки #Пакт Молотова-Ріббентропа #Еліта #Железняк Ярослав Іванович #Ер-Ріяд #Голос (українська політична партія) #Будапештський меморандум про гарантії безпеки #Анкара

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
У Рогатинській громаді на аукціоні вдалося зібрати більше 180 тисяч гривень на підтримку Збройних Сил України (ФОТО)
Гучний інцидент у навчальному закладі Рівненської області: педагог застосував насильство до учнів | УНН
Експерт зазначив, що в українських вишах необхідно розробити програму, присвячену вивченню Російської Федерації.
Теги