
Цю інформацію озвучила Марина Олійник, наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, а також кандидат історичних наук, під час дискусії на тему "Українська вишиванка: традиція та сучасне значення", як повідомляє кореспондент Укрінформу.
Вона зазначила, що кількість фахівців у галузі історії та культури української вишивки зростає з кожним роком.
"Вишиванка - це наш тренд... Ми не можемо достеменно сказати, хто завів моду поєднувати вишиванку з європейським одягом, з піджаком. Перша світлина, на якій зафіксовано піджак і вишиванка була не в Івана Франка, як прийнято вважати. Це Марко Кропивницький, 1864 рік, Бобринець, Південь України. Про це говорять документи, які дійшли до наших часів", - заявила Олійник.
Доктор педагогічних наук, професор та завідувачка відділу навчання мов національних меншин Інституту педагогіки НАПН України Наталія Богданець-Білоскаленко повідомила, що, незважаючи на продовження повномасштабної війни, 15 травня цього року відбудеться VІ Міжнародна науково-практична конференція під назвою "Україно моя вишивана: актуальні проблеми становлення і розвитку особистості в національному та євроінтеграційному контексті".
"Спочатку ми сумнівалися, чи варто організовувати захід. Але врешті-решт зібралися і прийшли до одностайного рішення: це важливо для всіх нас! Духовність — це те, що надає нам сили. Варто завжди пам’ятати та не забувати, ким ми є, адже ми українці. Минулого року нас підтримала навіть Рада Європи. У залі було понад 80 учасників, а ще більше 100 приєдналися онлайн. Цього року конференцію організовують Мелітопольський університет імені Богдана Хмельницького та Музей книги і друкарства," - зауважила Богданець-Білоскаленко.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Варшавська Українська Школа (ВШколУ) запрошує всіх бажаючих приєднатися до яскравого святкування Дня вишиванки в столиці Польщі - Wyszyvanka Fest 2025.
15 травня в Анкарі, столиці Туреччини, відзначать День вишиванки. Це свято організоване для української та кримськотатарської спільнот, а також для турецьких друзів і представників Посольства України.
#Журналіст #Укрінформ #Річ Посполита #Богдан Хмельницький #Одяг #Школа #Варшава #Українці #Туреччина #Національна академія наук України #Мода #Мистецтвознавство #Іван Франко #Вишиванка #Рада Європи #Фольклористика #Кримськотатарська мова #Південна Україна #Османська імперія #Марко Кропивницький #Етнологія #Бобринець