Українські народні депутати виступили з рядом заяв на тлі переговорів Трампа з Росією.

На фоні заяв президента США Дональда Трампа після переговорів між США та Росією в Ер-Ріяді 18 лютого, українські політики акцентують увагу на важливості внутрішньої солідарності та дотримання визначених червоних ліній. Народний депутат Ярослав Железняк з фракції "Голос" наголосив, що право оцінювати роботу президента України належить виключно українським громадянам.

Деталі можна описати як елементи або складові, які надають конкретику та ясність у будь-якій ситуації.

Приблизно 80% інформації, яка сьогодні обговорюється щодо "перемовин" та подібних тем, не відповідає дійсності. Багато з цих інформаційних коливань є лише спробами перевірити позиції. Інформаційні вкиди завжди були елементом стратегій, пов'язаних із великими подіями, особливо з боку російської сторони. Україна має чітко визначені червоні лінії та розуміння своїх інтересів і залишається на цих позиціях, - зазначила радник керівника Офісу президента Дарія Зарівна у своєму телеграм-каналі.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев назвав заяви Трампа "поверненням у реальність" і заявив, що Україна має розраховувати на себе, свої сили і своє військо.

Ми повинні формувати альянси та вступати в союзи, проте варто пам'ятати, що у світовій політиці немає постійних партнерів, а лише національні інтереси. Це правило стосується всіх країн, особливо молодих, де еліти можуть бути наївними і легко піддаватися маніпуляціям з пропозиціями, такими як "Будапештський меморандум" чи інші зобов'язання. Це ілюструє питання суб'єктності на міжнародній арені, яке потрібно відстоювати. На цьому шляху існують питання, які повинні вирішувати виключно українці, зважаючи на інтереси нашої нації, наших дітей та майбутнього. Ми самостійно визначимо, як, кого, яким чином і коли обирати. Відновлення національної суб'єктності починається з цього, зокрема, - зазначив він.

У той же час народний депутат Ярослав Железняк підкреслив, що оцінювати роботу президента України можуть лише громадяни цієї країни.

Ми можемо, мʼяко кажучи, мати різні думки щодо Зеленського, але оцінювати його підтримку мають право лише українці. Як, до речі, і відкрито висловлювати критику. Адже у цьому випадку ми говоримо про свого обраного представника. А якщо свою думку висловлює інша країна, то це вже не лише про конкретну особу, а про президента України в цілому, - підкреслив Железняк.

Радниця керівника Офісу президента і член наглядової ради АТ "Укрексімбанк" Вікторія Страхова, коментуючи заяви Трампа на своїй сторінці у Facebook, вказала, що "ніхто не зробив стільки для переобрання Володимира Зеленського як Дональд Трамп".

Президент Київської школи економіки, Тимофій Милованов, висловив думку, що "Трамп суттєво сприяв підтримці Зеленського в Україні".

Зараз, коли путін і Трамп зійшлися на думці, що Зеленського слід замінити на більш "гнучкого" лідера, стає зрозуміло, чому вони прагнуть цього. Цього тижня Зеленський відмовився підтримати американську угоду щодо видобутку природних ресурсів і вимагав участі в переговорах з росією. Він також зазначив, що Європі настав час створити свою власну спільну армію і що Україна не погодиться на жодні угоди, укладені без її участі. Крім того, він підкреслив, що ситуація у лютому та березні 2022 року була набагато складнішою, ніж тепер, і тоді Україні теж ставили ультиматуми. Україна не прийняла їх тоді і не прийме зараз, - зазначив Милованов у Facebook.

На фоні цього він наполягає, що Україна має розраховувати на себе, відкласти внутрішні чвари та розбудовувати професійну реформовану армію, а також продовжувати антикорупційну боротьбу.

Трамп – це своєрідний сигнал або нагадування для України про те, що ми повинні покладатися на себе, адже ніхто нас не врятує. Необхідно здійснювати системну роботу як всередині країни, так і поза її межами. Звичайно, всі навколо виглядають недосконало: уряд не влаштовує, президент не подобається, бізнесмени не викликають довіри, суди не справедливі, університети не відповідають очікуванням, лікарні потребують покращення, навіть армія часом підводить, а сусіди взагалі здаються дивними. Але, на жаль, альтернативи немає. Не існує ідеального світу, де всі навколо були б такими, якими ми їх хочемо бачити. Тому я зосереджуюсь на тому, що можу зробити сам, а не на критиці інших. Так, і я теж не ідеальний, але спробую діяти правильно, наскільки це вийде.

Варто відзначити, що під час урочистого відкриття нового посольства України в Анкарі Володимир Зеленський підкреслив, що Україна ніколи не погодиться на компроміси стосовно своєї територіальної цілісності та суверенітету. Він також висловив бажання, щоб завершення війни базувалося на надійних гарантіях безпеки, які мають бути забезпечені Сполученими Штатами, Європейським Союзом, Туреччиною та всією Європою.

Після цього Трамп на пресконференції за підсумками переговорів США та рф в Ер-Ріяді 18 лютого заявив, що росія нібито хоче завершення війни, а її нібито можна було вирішити без територіальних втрат ще кілька років тому, і що в Україні необхідно провести вибори, бо в Зеленського нібито занизький рейтинг.

Раніше ми писали: Андрющенко відреагував на останні заяви Трампа: "Повторив всі російські наративи"

#Університет #Європа #Україна #Президент України #Володимир Зеленський #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Підприємництво #Українці #Facebook #Туреччина #Папір #Північна та Південна Америка #Суверенітет #Європейський Союз #Політика #Данило Галицький #Акціонерне товариство #Компроміс #Українське громадянство #Київська школа економіки #Пакт Молотова-Ріббентропа #Еліта #Железняк Ярослав Іванович #Ер-Ріяд #Голос (українська політична партія) #Будапештський меморандум про гарантії безпеки #Анкара

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
У Харкові почала функціонувати нова система диференційованого оповіщення про повітряні небезпеки.
Як знизити високу температуру: медикаменти і рекомендації, коли варто звернутися до лікаря - Здоров'я 24
Захищає від появи небезпечних форм раку: дослідники виявили продукт, який підтримує здоров'я кишечника.
Теги