Українці з честю подолали ще один рік у своїй боротьбі за волю.

Підсумовуючи, Прем'єр акцентував увагу на ключових напрямках діяльності уряду, в яких досягнуто значних результатів.

На завершальному засіданні уряду 2024 року Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що Україна з честю витримала цей рік завдяки нашим героям – захисникам і захисницям. Він також відзначив внесок усіх українців, які наближають нашу перемогу.

Прем'єр-міністр підкреслив, що завдяки інвестиціям з боку держави та приватного сектора можливості українського оборонно-промислового комплексу зросли в шість разів. Він повідомив, що більше ніж половина бюджетних витрат цього року була виділена на оборону: "Кожна гривня, зібрана всередині країни, має значення". Денис Шмигаль зазначив, що у сфері оборони працює понад 800 компаній, як державних, так і приватних. Також було допущено до експлуатації більше тисячі зразків зброї та техніки, з яких половина є українського виробництва.

У сфері дронів в Україні вітчизняний виробник займає понад 96% ринку. Завдяки ініціативі "Армія дронів" було придбано понад 1,2 мільйона безпілотників. Країна також виробляє більше самохідних артилерійських систем, ніж будь-яка інша країна вільного світу. Ракетна програма значно прогресувала, що призвело до створення української далекобійної зброї, — підкреслив Прем'єр. Він зазначив ефективність данської моделі співпраці, де партнери закуповують озброєння у вітчизняних виробників. Вже вдалося залучити близько 1 мільярда доларів.

Україна демонструє стабільність у фінансовій сфері та повністю забезпечує фінансування всіх ключових видатків. Як зазначив Прем'єр-міністр, у цьому році вдалося залучити 41,7 мільярда доларів від міжнародних партнерів. Також активовано програму Ukraine Facility від Європейського Союзу, а співпраця з Міжнародним валютним фондом продовжується.

"Ми досягли однієї з найзначніших фінансових перемог з початку війни: Європейський Союз і держави G7 виділили Україні 50 мільярдів доларів, які будуть забезпечені за рахунок заморожених активів Росії. Це російські кошти, які тепер сприяють нашій стійкості, і перший транш у розмірі 1 мільярда доларів вже надійшов до державного бюджету", - підкреслив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль підкреслив, що українська економіка у 2024 році продемонструвала значні успіхи.

"На початку року Президент ініціював програму "Зроблено в Україні", яка сприяла зростанню ВВП на 0,6%. В результаті, продажі українських товарів збільшились на 9,5% завдяки програмі "Національний кешбек". У цій ініціативі взяли участь 8 мільйонів громадян та 1,6 тисячі українських виробників", -- зазначив Прем'єр.

Він повідомив, що завдяки грантам на розвиток переробки створено майже 18 тис. робочих місць, ще понад 42 тис. буде згенеровано через мікрогранти на започаткування і розвиток власної справи. Важливим інструментом підтримки бізнесу залишається програма "5 -- 7 -- 9". 2024 року підприємці отримали за нею понад 24 тис. кредитів на суму понад 90 млрд грн. Денис Шмигаль наголосив, що попит має програма "єОселя": майже 15 тис. родин отримали пільгову іпотеку.

Прем'єр-міністр оголосив, що в Україні в 2024 році було зібрано 75,5 мільйона тонн зернових та олійних культур.

"Держава підтримує аграрний сектор. Окрім грантів на розвиток садівництва та тепличних господарств, сільгоспвиробники цього року отримали 3,5 мільярда гривень у формі дотацій і субсидій. Це призвело до збільшення експорту на більше ніж 13%," — підкреслив Денис Шмигаль.

Відповідно до його слів, логістичні можливості України значно зросли. Наприклад, обсяги перевалки в українських портах перевищили 91 мільйон тонн. Країна продовжила безвізовий транспортний режим з Європейським Союзом, Норвегією та Туреччиною. Також було збільшено пропускну спроможність на західному кордоні: відкрито новий пункт пропуску на межі з Польщею та проведено реконструкцію ще 18 існуючих.

Основними аспектами програми відновлення України залишаються енергетика, житлове забезпечення, критично важлива та соціальна інфраструктура, а також гуманітарне розмінування. Як підкреслив Прем'єр-міністр, незважаючи на численні російські атаки на енергетичний сектор, країні вдалося зберегти цілісність своїх систем.

"Фонд підтримки української енергетики отримав більше 1 мільярда євро від своїх партнерів. Ці кошти використовуються для закупівлі обладнання, що дозволяє відновити електропостачання та тепло для населення. Вдалося збільшити імпорт електроенергії з Європи з 1,7 до 2,1 ГВт, що сприяє стабілізації енергосистеми", — наголосив Прем'єр. Він також зазначив, що уряд запровадив новий пакет енергетичної підтримки для громадян і підприємств.

Очільник уряду повідомив, що 2024 року відновлено 155 шкіл, 124 медичні заклади, реалізовано 640 інфраструктурних проєктів.

"У межах програми "єВідновлення" за цей рік понад 46 тис. родин отримали 4,7 млрд грн за пошкоджене та зруйноване житло. Видали житлових сертифікатів на 4,4 млрд грн ще для 2,8 тисячі родин, -- сказав Прем'єр. Він відзначив успіхи в гуманітарному розмінуванні: -- Обстежили понад 315 тис. гектарів потенційно замінованих земель сільськогосподарського призначення, понад 265 тис. повернули в експлуатацію".

Держава виконує всі свої соціальні зобов'язання, впроваджуючи освітні ініціативи та проєкти на підтримку ветеранів. Як повідомив Прем'єр-міністр, у 2024 році було спрямовано понад 730 млрд грн на виплату пенсій та близько 180 млрд грн на соціальні допомоги, а також проведено індексацію пенсій. Цього опалювального сезону тарифи на газ, тепло та електроенергію залишилися незмінними. Розширено спектр державних соціальних послуг, а кількість центрів життєстійкості, де громадяни отримують всебічну підтримку, в тому числі психологічну, досягла 200. Денис Шмигаль акцентував увагу на важливості програми "Зимова підтримка", ініційованої Президентом України.

Освітні ініціативи також відіграють важливу роль. Як підкреслив Прем'єр-міністр, завдяки програмі "Школа офлайн" більше 100 тисяч дітей змогли повернутися до навчання в класах, дотримуючись всіх заходів безпеки. Для забезпечення укриттів виділено 7,5 мільярдів гривень. У 2024 році була заснована Служба освітньої безпеки, яка вже функціонує в понад тисячі навчальних закладів.

За словами Дениса Шмигаля, закуплено понад 500 шкільних автобусів українського виробництва, а на безплатне харчування учнів початкових класів і програму модернізації шкільних харчоблоків держава надала 2 млрд грн.

"У сфері медицини ми зосередили увагу на реабілітаційних програмах. На цю галузь було виділено більше 4,7 млрд грн. У 2024 році понад 2,3 млн осіб скористалися ініціативою "Доступні ліки". Мобільні аптеки тепер діють у 13 регіонах", -- зазначив Прем'єр.

Уряд активно займається питаннями ветеранської політики. Більше 350 тисяч осіб скористалися новим електронним посвідченням для ветеранів.

"У ЦНАПах створено 1480 спеціалізованих вікон для ветеранів та їхніх сімей. Було розширено програму безкоштовного протезування, підвищено максимальні ціни на функціональні протези, а також спрощено процес їх отримання. Завдяки державним грантам вдалося запустити тисячу бізнесів, започаткованих ветеранами," -- зазначив Денис Шмигаль, додавши, що близько 20 тисяч військових та ветеранів скористалися послугами безкоштовного зубопротезування та лікування зубів.

До роботи залучили понад 460 спеціалістів, які займаються підтримкою ветеранів, і щомісяця їхня кількість зростатиме.

Курс України до Європейського Союзу незмінний, і наша держава продовжує впроваджувати взяті на себе зобов'язання на шляху до євроінтеграції, наголосив Прем'єр-міністр. Він нагадав, що розпочалися передвступні переговори про членство України в Євросоюзі, а також стартував зовнішній скринінг українського законодавства на відповідність європейському праву.

"Ми розробили ефективну структуру для переговорного процесу та створили проекти дорожніх карт, які входять до рамок переговорів. Ми готові швидко виконати всі необхідні підготовчі роботи, щоб країни-члени ЄС змогли якнайшвидше прийняти політичне рішення," -- підкреслив глава уряду.

Важливий напрям трансформації держави, за словами Дениса Шмигаля, -- цифровізація. Глава уряду повідомив, що користувачів "Дії" вже майже 22 млн, більш як 30 послуг можна отримати в застосунку та понад 120 -- на порталі. Крім того, 2024 року запущено сервіс "е-Підприємець", освітню екосистему "Мрія", бронювання в "Дії", шлюб онлайн, uResidency та багато іншого.

Прем'єр-міністр звернув увагу на те, що Україна займає п’яту позицію у світі за якістю цифрових державних послуг. Він підкреслив, що кожен новий сервіс має свою конкретну мету: підтримати громадян, модернізувати державу та пришвидшити всі процеси, щоб повоєнна Україна могла здійснити різкий прогрес у своєму розвитку.

#Норвегія #Європа #Річ Посполита #Україна #Президент України #Денис Шмигаль #Прем'єр-міністр #Українська мова #Державний бюджет #Туреччина #Бюджет #Інфраструктура #Держава (політичний устрій) #Європейський Союз #Енергетична галузь #Бізнес #Товари #Кредит #Електрична енергія #Теплова енергія #Данія #Субсидія #Дотація #тонна #Садівництво #Міжнародний валютний фонд #Порт

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги