У жовтні 2025 року фахівці НАТО здійснять оцінку інституційної структури військової освіти в Україні. Це дозволить Україні подати запит на сертифікацію курсів професійної військової підготовки відповідно до стандартів Північноатлантичного альянсу. Інформацію про це повідомило Міністерство оборони через Львівський портал.
У рамках проведення цього аудиту фахівці НАТО займуться сертифікацією та стандартизацією навчальних військових програм і курсів. Це сприятиме не лише вдосконаленню підготовки військовослужбовців, а й забезпечить оперативну сумісність українських збройних сил з військами альянсу.
Водночас заступник міністра оборони Сергій Мельник вважає, що після такої сертифікації з'явиться можливість навчатись в Україні військовим держав-членів НАТО.
Зазначимо, систему військової освіти в Україні за стандартами альянсу реформують з 2012 року у межах відповідної програми НАТО DEEP (Defence Education Enhancement Program).
У рамках реалізації цієї програми планується створити та узгодити більше 200 навчальних курсів, що охоплюватимуть підготовку для сержантів і офіцерів, з акцентом на військове планування, прийняття рішень та розвиток лідерських якостей.
Від початку впровадження проєкту DEEP в Україні було організовано більше 1 000 тренінгів, стажувань і різноманітних освітніх ініціатив. У 2024 році кількість українських військових, які брали участь у цих заходах, зросла на 450%, а загальна кількість учасників програми перевищила 15 тисяч осіб.
#Україна #Військовослужбовці #Збройні сили України #НАТО #Міністерство оборони (Україна) #Львівський університет #Тренінг #Лідерство #Сержанте. #Міністр оборони #Військова освіта та підготовка #Deep (змішані бойові мистецтва)