
У новому дослідженні вчені знайшли найпростіший спосіб, як підвищити свої шанси під час проходження співбесіди на роботу. Автори відкриття кажуть, що це дуже простий спосіб, у якому дуже важливо стежити за часом.
Команда вчених, яка займалася вивченням ефекту усних іспитів в університетах, з'ясувала, що студенти мали більше шансів скласти іспит, якщо приходили на здачу близько обіду. Найнижчі шанси на складання іспиту були на початку дня та наприкінці, пише Daily Mail.
Враховуючи подібність між усними іспитами та співбесідами при прийомі на роботу, науковці вважають, що висновки їхніх досліджень можуть бути корисними в обидвох ситуаціях.
"Спостереження показують, що результати академічної атестації варіюються протягом дня, досягаючи максимальних значень приблизно в обідній час. Студенти частіше успішно складають іспити в пізній ранішній період, ніж вранці або ввечері," -- зазначає головний автор дослідження Кармело Маріо Вікаріо.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Він переконаний, що ця закономірність може мати відношення до співбесід при прийомі на роботу.
Група дослідників з Мессінського університету в Італії почала своє дослідження, черпаючи натхнення з роботи своїх колег. Вони виявили, що судді мають тенденцію ухвалювати рішення на користь відповідача у визначені години доби: на початку робочої сесії та після обідньої перерви.
В рамках свого дослідження італійські науковці зібрали інформацію про дати, часи та результати більше 100 тисяч іспитів, які провели 680 екзаменаторів з 1200 різних предметів.
"Університетські усні іспити в Італії відбуваються в установлені терміни і зазвичай тривають від 10 до 30 хвилин для кожного студента. Формат проведення не є універсальним: викладачі задають запитання, які базуються на матеріалі курсу, а оцінки оголошуються безпосередньо на місці. Ці іспити можуть бути досить напруженими через свою непередбачуваність і значний вплив на академічні досягнення," -- зазначає науковець.
Загалом, тільки 57% іспитів студенти склали, причому пік складання припадав на полудень.
Великої різниці у складанні іспитів об 11:00 або 13:00 не було зафіксовано, але шанси різко знижувалися, якщо іспит проводився о 8:00 або 9:00, а також о 15:00 або 16:00.
"Наше дослідження виявило, що біологічні ритми, які зазвичай залишаються поза увагою при прийнятті рішень, здатні мати тонкий, але значний вплив на результати іспитів, що потребують високих оцінок," - зазначає співавтор дослідження Алессіо Авенанті з університету Болоні.
В ході дослідження не вдалося виявити механізми, що пояснюють цю закономірність. Проте, зібрані дані свідчать про те, що когнітивні здатності людей підвищуються вранці, досягають піку в обідній час, а потім поступово знижуються ввечері.
На результати може вплинути зниження рівня енергії у студентів та концентрації. Також учені додають, що було б цікаво з'ясувати, чи залежать рішення самих екзаменаторів від часу доби.
Нагадуємо, що дослідження виявило, що для досягнення щастя необхідно впровадження 4-денного робочого тижня. Нещодавні результати показали, що скорочений робочий тиждень позитивно вплинув на добробут людей та їхню задоволеність професійною діяльністю. Експеримент охопив сотні підприємств у різних куточках світу.
#Університет #Студент #Італія #Енергія #Експеримент #Фокус (український журнал) #Пізнання #Вчений #Болонський університет