
Цей спосіб може стати альтернативою звичайному шифруванню в месенджерах, до яких мають доступ спецслужби.
Дослідники з двох норвезьких університетів розробили алгоритм, за допомогою якого можна зашифровувати таємну інформацію у звичайні повідомлення. Справжній зміст можна зрозуміти лише "прогнавши" текст через штучний інтелект, повідомляє Nauka.ua.
Дослідження під назвою "Фреймворк LLM для криптографії через канали чату" було опубліковано на платформі arXiv, яка спеціалізується на обміні науковими роботами. Цю статтю підготували експерти з Норвезького університету науки і технологій у Тронгеймі та Університету Осло.
Розробники створили потужну мовну модель, здатну вести бесіду на задану тему. Алгоритм функціонує таким чином: користувач надсилає штучному інтелекту повідомлення, яке потрібно зашифрувати. У свою чергу, ШІ "приховує" це повідомлення в іншому, випадковому тексті, використовуючи специфічну схему для розміщення літер у кожному слові. Наприклад, основне повідомлення можна витягти, виділивши другу літеру у словах підставного тексту. Проте платформа, згадана у наведеному дослідженні, застосовує значно більш складні комбінації.
Щоб здійснювати таку переписку, відправник і отримувач повинні заздалегідь одержати код для розшифровки. Це дозволить їм декодувати секретні повідомлення, використовуючи власну модель штучного інтелекту.
Учені зазначили, що взялися за розробку для того, аби люди в диктаторських країнах могли безпечно обмінюватися повідомленнями у звичайних месенджерах, не остерігаючись спецслужб. Вони також зазначили, що уряди багатьох країн вимагають від топових сервісів для миттєвого обміну повідомленнями доступу до їх даних.
"Уряд Великої Британії вимагав від Apple впровадити бекдор для доступу до зашифрованих даних користувачів. Аналогічно французький уряд розглядав заходи, що дозволяють передачу повідомлень у рамках слідчих запитів. Пов'язані з Росією хакерські групи розробили методи для зламу зашифрованих месенджерів, включаючи Signal, WhatsApp та Telegram", - йдеться у дослідженні.
Попри хороші результати, дослідники поки не готові відкривати доступ до коду своєї розробки, оскільки технологія ще має бути доопрацьована в майбутньому.
#Норвегія #Університет #Модель #Telegram (сервіс обміну повідомленнями) #Штучний інтелект #Алгоритм #Диктатор. #Секретна служба #Apple Inc. #Онлайн-чат #WhatsApp #Обмін миттєвими повідомленнями #Університет Осло #Криптографія #Тронхейм #Кабінет міністрів Великої Британії #Бекдор (обчислення) #Шифрування