У Сполучених Штатах розроблено новий етнокалендар, що демонструє оригінальне українське національне вбрання.

У штаті Техас (США) автори етнографічного проєкту "Батьківська Хата. Homestead" створили етнокалендар на 2025 рік з рідкісним автентичним українським вбранням "Timeless Ukraine: Homestead Wherever You Are" ("Україна поза часом: садиба, де б ти не був").

Про це Укрінформу повідомила одна з організаторів проєкту "Батьківська Хата. Homestead" Оленка Браво.

Вона підкреслила, що календар відіграє ключову роль у збереженні української культурної спадщини та підтримці України, особливо в умовах непростої міжнародної обстановки, коли вибори в США ставлять нові виклики для допомоги Україні. Проєкт "Батьківська Хата. Homestead" став основою та прикладом для створення цього календаря.

Календар було розроблено з допомогою багатьох організацій та активістів, серед яких варто відзначити ініціаторку проєкту Надію Журбу (Bright Kids Online School), лідерку громади Остіна Катерину Воінову, а також UNWLA branch 147, Liberty Ukraine Foundation, Батьківську Хату. Homestead, Liberty Ukraine та Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

У зйомках брали участь фотографи Оленка Браво та Валентина Шнайдер, а допомогу в організації та перевезенні матеріалів надали волонтери з Києва та Львова.

"Вічна Україна: Дім де б ти не був" - це не просто календар, а потужний сигнал для світу про незламність українського народу та його глибокі культурні корені. Кожен знімок і кожен образ у календарі відображають реальність України, яка протягом століть виявлялася під загрозою знищення своєї культурної спадщини. Цей проєкт має на меті підкреслити важливість збереження української ідентичності, особливо в умовах глобалізації та складної міжнародної ситуації, - підкреслили автори ініціативи.

Оленка Браво зазначила, що цей проєкт є частиною більшого руху, спрямованого на підтримку української ідентичності в умовах глобалізації. Його важливість особливо відчутна сьогодні, коли зовнішня політика країни стає важливим інструментом впливу на світову думку".

Катерина Воінова, авторка назви календаря, акцентує: "Цей календар був створений з великою пошаною до нашої історії та культурної спадщини. Наші предки зберігали ці цінності для нас, і тепер ми зобов’язані передати їх нашим нащадкам".

Календар представляє ексклюзивну колекцію справжнього українського вбрання, зібрану Наталкою Стурджіл — власницею найбільшої приватної колекції українських костюмів у США, що налічує більше 500 сорочок.

У цьому календарі представлено вбрання з різних куточків України, зокрема з Києва, Тернополя, Чернівців, Сумщини, Харкова, Львова, Полтави, Волині, Закарпаття, Вінниччини, Житомира, Дніпра та Івано-Франківська.

Наталка Стурджіл поділилася цікавими історіями з процесу збору колекції: "На сторінках календаря є костюм з Охтирки Сумської області, який я шукала понад 8 років. Вишивка на цій сорочці унікальна та виконана в рідкісній техніці. Ще одна світлина представляє сорочки з Житомирщини. Одну з них мені довірила онучка власниці, яка розповіла, що сорочку пошила близько 1882 року її прабабуся Марія Кузьмівна Руденко".

Нагадаємо, у листопаді 2023 року у каплиці греко-католицької церкви св. Юра в Нью-Йорку (США) в рамках ушанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні та подвигу українських захисників відбулася презентація етнографічного проєкту "Батьківська Хата. Homestead".

#Київ #Укрінформ #Дніпро #Одяг #Львів #Україна #Календар #Харків #Івано-Франківськ #Фотографія #Політика #Голодомор #Нью-Йорк #Підкарпатська Русь #Українська Греко-Католицька Церква #Хата #Гомстед, Флорида #Сорочка. #Глобалізація #Нерухомість (Росія) #Державний комітет телебачення і радіомовлення (Україна) #Суми Площа #Волинь #Каплиця #Технологія #Охтирка #Чернівці #Полтава #Тернопіль #Вінницька область #Житомир #Житомирська область

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги