У Сполучених Штатах відбулися масштабні акції протесту проти політики Дональда Трампа. Водночас він займався грою в гольф.

У американських містах зібралися численні ліберальні протестувальники, які виступають проти політики президента Дональда Трампа. Це наймасштабніша національна акція протесту в США з моменту, коли Трамп зайняв президентську посаду.

Організатори ініціативи Hands Off ("Руки геть") запланували проведення акцій у 1200 локаціях по всіх 50 штатах. У суботу великі скупчення людей відзначалися, зокрема, в таких містах, як Бостон, Нью-Йорк, Чикаго, Лос-Анджелес та Вашингтон.

Протестувальники висловлювали незгоду з політикою Трампа, починаючи від соціальних і закінчуючи економічними питаннями.

Серед населення великих міст США переважають противники Трампа. Проте публічних протестів останніми місяцями було небагато. Коментатори у ЗМІ пояснюють це різними причинами: від втоми та депресії ліберальної частини американського суспільства від багаторічної культурної війни до страху, що це спровокує Трампа відповісти насильством.

У ході протестів за расову справедливість у 2020 році чимало прихильників Трампа закликали його активізувати Акт про повстання, прийнятий на початку американської незалежності у 1807 році, та ввести війська в крупні міста. У своїй другій каденції Трамп мало звертає увагу на неписані, а часто й на офіційні норми політичного життя США, оточуючи себе вірними союзниками, готовими виконувати будь-які його розпорядження.

Після того, як Трамп оголосив про введення високих мит на імпорт, акції протесту в знак солідарності відбулися в ряді інших країн, включаючи Лондон, Париж та Берлін.

У Бостоні деякі протестувальники заявили, що вийти на вулиці їх мотивували імміграційні рейди на студентів американських університетів, які призвели до арештів і депортації.

Студентка юридичного факультету Кеті Сміт розповіла BBC News про випадок з турецькою студенткою-міжнародницею Румейкою Озтюрк, яка була затримана минулого місяця агентами США в масках поблизу університету Тафтс у Бостоні, що було зафіксовано на відео.

"Сьогодні ви можете піти, або ж вас можуть забрати пізніше, - промовила вона. - Я зазвичай не є противником."

У Лондоні протестувальники тримали плакати з написами "WTAF America?", "Припиніть ображати людей" і "Він ідіот".

Вони скандували "Руки геть від Канади", "Руки геть від Гренландії" та "Руки геть від України", маючи на увазі зміни Трампа у зовнішній політиці США.

Трамп неодноразово висловлював зацікавленість в анексії Канади та Гренландії. Він також вступив у публічну суперечку з президентом України Володимиром Зеленським і намагався домовитися про мирну угоду між Україною та Росією.

У Вашингтоні на мітингу виступили законодавці Демократичної партії. Вони особливо багато говорили про вплив багатих донорів Трампа, насамперед Ілона Маска. Конгресмен із Флориди Максвелл Фрост назвав це "поглинанням нашого уряду мільярдерами".

"Якщо ви обкрадаєте людей, будьте готові до їхнього спротиву, як на виборчих дільницях, так і на вулицях," - наголосив політик.

Одна з учасниць протесту у Вашингтоні, яку звуть Тереза, поділилася з BBC, що вирушила на акцію, оскільки "ми втрачаємо наші демократичні свободи".

"Я глибоко занепокоєна скороченнями, які здійснює федеральний уряд," - зазначила вона, підкресливши, що її також турбують питання пенсійних та освітніх виплат.

На запитання, чи думає вона, що Трамп отримав сигнал протестувальників, вона відповіла: "Ну, давайте подивимося. Трамп грає у гольф майже кожен день".

Трамп у суботу не проводив жодних публічних заходів. Натомість він грав у гольф у Мар-а-Лаго і має намір продовжувати грати і в неділю.

Протести відбулися після важкого тижня для президента та його союзників. Республіканці перемогли на позачергових виборах до Конгресу Флориди у вівторок, за якими уважно спостерігали, але з меншою перевагою, ніж вони сподівалися.

Тим часом виборці Вісконсину обрали демократично налаштовану суддю до Верховного суду штату, рішуче відкинувши кандидата від Республіканської партії, якого підтримував Ілон Маск.

В обох штатах демократи намагалися викликати гнів виборців до політики адміністрації Трампа та впливу Ілона Маска.

За деякими результатами опитувань, рівень підтримки президента Трампа поступово зменшується.

Опитування, проведене Reuters/Ipsos і оприлюднене на початку цього тижня, виявило, що його рейтинг знизився до 43%, що є найнижчим значенням з початку другого терміну президентства Трампа в січні. Коли він офіційно вступив на посаду 20 січня, його рівень схвалення становив 47%.

Це ж опитування виявило, що 37% громадян США підтримують його економічну політику, тоді як 30% позитивно оцінюють його підходи до зниження витрат на життя в країні.

Інше нещодавнє дослідження, здійснене Harvard Caps/Harris, виявило, що 49% зареєстрованих виборців підтримують діяльність Трампа на його посаді, що є зниженням у порівнянні з 52% минулого місяця. Проте те ж опитування показало, що 54% виборців вважають, що він справляється зі своїми обов'язками краще, ніж Джо Байден на посту президента.

Білий дім опублікував заяву, в якій висловив підтримку позиції Трампа.

Президент Трамп має ясну позицію: він незмінно стоятиме на захисті соціального забезпечення, Medicare та Medicaid для тих, хто має на це право. У той же час, демократи підтримують надання пільг соціального забезпечення, Medicare та Medicaid нелегальним іммігрантам, що, на їхню думку, може загрожувати фінансовій стабільності цих програм і негативно вплине на американців похилого віку.

Том Гоуман, виконувач обов'язки глави імміграційної поліції ICE, в інтерв'ю консервативному каналу Fox News відгукнувся про протестувальників зневажливо: "Вони можуть протестувати біля порожнього будинку, скільки хочуть... Протести та мітинги нічого не означають. Тож нехай йдуть і реалізують свої права згідно з Першою поправкою [про свободу слова]. Це нічого не змінить".

#Росія #Університет #Лондон #Студент #Мітинг #BBC #Насильство #Україна #Президент України #Володимир Зеленський #Суспільство #Дональд Трамп #Сполучені Штати #Берлін #Арештуйте. #Туреччина #Бостон #Нью-Йорк #Демократична партія (США) #Республіканська партія (США) #Канада #Флорида #Ілон Маск #Мар-а-Лаго #Джо Байден #Лібералізм #Вашингтон, округ Колумбія #Депортація #Анексія #Імміграція #Лос-Анджелес #Чикаго #Депресія (психологія) #Вісконсин #Повстання. #Верховний суд США #Імпорт #Фокс Ньюс #Банкрутство #Гольф #Гренландія #Ipsos #Соціальне забезпечення #Свобода слова #Новини Бі-Бі-Сі #Medicare (США) #Бостонський університет #Гарвардський коледж

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Трамп сподівається на вибачення від Гарвардського університету, заявили в Білому домі.
Білий дім: Трамп вимагає вибачення від Гарварду.
Трамп запроваджує загрозу для Гарварда у вигляді "політичних" податків.
Теги