У столиці Сербії, Белграді, а також в ще двох містах тисячі студентів вийшли на марш, протестуючи проти бездіяльності щодо осіб, відповідальних за обвалення частини даху залізничного вокзалу в Новому Саді.
Цю інформацію надає DW, повідомляє Укрінформ.
Тоді через аварію загинули 15 людей. У зв'язку з цим у новорічну ніч було організовано 15-хвилинну акцію мовчання на згадку про таку ж кількість жертв.
Основними організаторами заходу стали переважно студенти.
У Белграді студенти університетів пройшли через центр, де місцева влада організувала урочистості з музичними та театральними програмами. "Святкувати нічого", - йшлося у зверненні, поширеному перед початком протестів.
Студенти в Ніші, розташованому на південному сході країни, також організували протестну ходу, щоб зупинити новорічні концерти.
У Новому Саді також пройшла акція протесту студентів. Вони закріпили чорні стрічки на стінах міської ради.
Основною вимогою протестувальників у різних містах стало оприлюднення всіх документів, що стосуються трагедії в Новому Саді, де в листопаді 2024 року внаслідок обвалення навісу реконструйованої будівлі залізничного вокзалу загинули люди, повідомляє Радіо Свобода.
Медіаресурс повідомляє, що внаслідок тиску з боку суспільства, протестних акцій та студентських блокад, 13 грудня уряд Сербії опублікував 195 документів, що стосуються реконструкції залізничного вокзалу. Проте представники громадськості наполягають на тому, що ця документація не є вичерпною.
Незадовго до кінця року Вища прокуратура в Новому Саді, відповідальна за розслідування, опублікувала додаткову документацію, зазначивши, що вона є "всією наявною документацією та інформацією, зібраною під час попереднього розслідування".
Протести в містах Сербії тривають більше місяця, і їх символом стало зображення кровавої руки, яка нагадує про загиблих.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, 1 листопада в місті Новий Сад на півночі Сербії сталася трагедія: внаслідок обрушення частини зовнішнього даху залізничного вокзалу загинули 14 осіб, а згодом ще одна людина померла в лікарні.
Прем'єр-міністр Сербії Мілош Вучевич оголосив, що уряд займається розслідуванням причин катастрофи. Міністр будівництва, транспорту та інфраструктури Горан Весич подав у відставку всього через кілька днів після цієї трагедії.
22 листопада в рамках розслідування було затримано 11 людей. Серед арештованих опинилися Весич та Єлена Танаскович, яка раніше залишила свою посаду в.о. директора державної залізничної компанії.
Залізничний вокзал у Новому Саді, зведений у 1964 році за проектом архітектора Імре Фаркаша, став об'єктом реконструкції з жовтня 2021 року в рамках ініціативи будівництва високошвидкісної залізниці, що з'єднує Новий Сад із Суботицею та державним кордоном (з Угорщиною). Оновлену станцію вперше урочисто відкрили у березні 2022 року, однак незабаром її знову закрили для завершення будівельних робіт.
#Університет #Архітектор #Укрінформ #Студент #Новий рік #Інфраструктура #Угорщина #Deutsche Welle #Новий Сад #Радіо «Свобода» #Белград #Сербія #Залізнична станція Київ-Пасажирський #Прем'єр-міністр Сербії #Суботиця