У Сербії відбулися численні протести проти уряду.

У неділю на центральну площу столиці Сербії, Белграда, вийшли десятки тисяч людей, протестуючи проти президента-популіста Александра Вучича та його адміністрації. Вони вимагали покарання для тих, хто винен у трагедії, що сталася в Новому Саді, де обвал даху на вокзалі призвів до загибелі 15 людей.

Цю інформацію повідомляють агентства АР і Reuters.

За даними МВС Сербії, кількість мітингарів сягнула 28-29 тисяч людей. Рух транспорту в центрі столиці був перекритий. Менші мітинги відбулися також у містах Ніш і Крагуєвац.

Студенти та фермерські профспілки організували один з найбільших протестів за останні роки на площі Славія в Белграді.

Серби покладають відповідальність за руйнування вокзалу в Новому Саді на корупційні схеми та недбалість у виконанні робіт. Цю будівлю двічі відновлювали в рамках суперечливих мегапроектів з участю китайських державних підприємств. Протестуючі вимагають, щоб Вучич та інші винні особи були притягнуті до суду.

Протестувальники також висловили вимогу про формування перехідного уряду, щоб організувати дострокові парламентські вибори. У відповідь на це сербський президент Александр Вучич підкреслив, що не має наміру задовольнити вимоги опозиції щодо створення такого уряду, і звинуватив своїх супротивників у використанні студентів для спроби захоплення влади.

Опозиційні партії заявили, що перехідний уряд, який підготує вільні та чесні вибори, може стати виходом із політичної напруги, оскільки правлячу партію також звинувачують у фальсифікації минулих виборів.

Уряд Сербії продовжив шкільні зимові канікули, розпочавши їх майже на тиждень раніше, щоб протистояти зростаючим студентським протестам.

Навчання в університетах по всій балканській країні було призупинено на кілька тижнів, і студенти влаштували страйки в приміщеннях своїх факультетів. Нещодавно до протестного руху приєдналися більше учнів старших класів. Із часом на акціях протесту стали мати місце інциденти насильства, де учасники акцій звинувачували проурядових найманців у провокаціях.

Спочатку Вучич звинуватив студентів у тому, що вони почали протестувати за гроші, але пізніше заявив, що виконає їхні вимоги, зокрема опублікує документацію щодо ремонтних робіт на станції Новий Сад.

Трагедія у Новому Саді сталася на початку листопада. За підозрою у скоєнні злочину проти громадської безпеки затримали 11 осіб, зокрема міністра та керівника залізничної компанії. Суперечки щодо відповідальності за трагедію у місті Нові-Сад спричинили бійку у сербському парламенті. Тоді опозиція звинуватила керівну коаліцію у небажанні визнати свою провину за смерті громадян та ініціювала голосування щодо вотуму недовіри уряду. Згодом через обвал даху вокзалу вищий суд Сербії звільнив колишнього міністра інфраструктури Горана Весича.

#Університет #Студент #Мітинг #Президент (державна посада) #Коаліція #Інфраструктура #Злочин #Парламент #Опозиція (політика) #Новий Сад #Корупція #Китай (регіон) #Профспілка #Белград #Крагуєвац #Сербія #Вотум недовіри #Серби #Ніш. #Уряд Сербії

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги