Для вчителів з Росії стартував онлайн-курс, метою якого є формування "традиційної російської ідентичності" у дітей, які були евакуйовані з України до Росії з початком війни, інформує російський відділ Радіо Свобода.
Зазначається, що розробку курсу здійснили фахівці з російських вишів. У рамках програми вчителів навчать, зокрема, як виявляти учнів з опозиційними поглядами, а також тих, кого можуть "вербувати" іноземні розвідувальні організації.
Згідно з інформацією видання, вже 1150 педагогів зареєструвалися на курс.
Програма навчального курсу складається з дев'яти модулів, з яких більше п'яти годин присвячені темі "неонацизму" в Україні. В описі зазначається, що вчителі повинні "виховати у свідомості дітей готовність до життя в умовах гібридної війни між Заходом і Росією", але це необхідно робити без "прямолінійного підходу", використовуючи "м'який вплив, щоб учні почали сприймати вашу точку зору як власну".
Згідно з офіційними даними України, під час війни понад 20 тисяч українських дітей опинилися в Росії та на окупованих територіях. Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради з прав людини, висловив припущення, що загалом Росія незаконно вивезла з України близько 150 тисяч дітей. У свою чергу, Дар'я Герасимчук, уповноважена ВР з прав дитини, вказує на цифру, що коливається в межах "кількох сотень тисяч дітей", зокрема, оцінюючи їхню кількість у 200-300 тисяч.
На 12 листопада Україна успішно повернула з території Російської Федерації та тимчасово окупованих районів тисячу дві дитини, як зазначив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів - насильницьких депортацій та переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.
#Росія #Західна Європа #Університет #Україна #Володимир Путін #Арештуйте. #Воєнний злочин #Радіо «Свобода» #Гібридна війна #Секретна служба #Неонацизм #Права людини #Міжнародний кримінальний суд #Депортація #Гаага