У випадку спалаху військового конфлікту 18,5% громадян Польщі вирушили б за кордон.

Згідно з результатами опитування, 18,5% учасників висловили намір покинути країну в разі виникнення війни.

У випадку військової агресії з боку Росії проти Польщі, кожен третій поляк розглядав би можливість еміграції. Такі дані наводить опитування, проведене компанією IBRiS для видання Rzeczpospolita.

Згідно з результатами опитування, 18,5% учасників висловили намір покинути країну в разі виникнення війни. (у 2023 році про виїзд заявили 16%). Ще 14,1% шукали би безпечного прихистку всередині країни. Соціологи відзначають, що кількість людей, які декларують евакуацію дещо менший, ніж у попередньому дослідженні, проведеному восени 2023 року. Тоді готовність до про евакуації заявили 37,4%, з яких 11,9% передбачали виїзд до іншої країни, а решта змінили б місце проживання на території Польщі. Однак так само зменшилась кількість тих, хто готовий піти до війська у разі збройного конфлікту.

Згідно з опитуваннями, 18,5% учасників готові залишити країну, тоді як 14,1% обрали б безпечне місце всередині держави. Кожен четвертий респондент (25%) висловив бажання стати волонтером, наприклад, у медичних закладах або благодійних організаціях. Водночас спостерігається невелике скорочення цього показника – у 2023 році про готовність волонтерити заявили 29%. Лише 10,7% дорослих польських громадян планують приєднатися до армії, у порівнянні з 15,7% у 2023 році. 25% респондентів не мають наміру діяти взагалі (у 2023 році їх було 22%). Ще 6,7% не знають, як реагуватимуть у цій ситуації.

Виборці правлячої коаліції (23%) в основному мають намір виїхати за межі країни разом із родинами. Результати опитування свідчать, що як підтримувачі урядової коаліції, так і опозиційних партій готові стати добровольцями в армії (по 13%). Для порівняння, ще десять місяців тому більшість таких заяв надходило від виборців ПіС та Конфедерації (23%).

Для армії найбільш привабливою групою, яка може скласти резерв на випадок мобілізації, є люди віком від 30 до 50 років. У цій віковій групі, згідно з опитуванням IBRiS, домінують заяви про бажання виїхати за кордон або волонтерські настрої. Приблизно кожен четвертий респондент покоління Z (народжені між 1997 і 2012 роками) каже, що став би волонтером у лікарні чи благодійній організації, а кожен четвертий - емігрував би за кордон. Лише 5% пішли б добровольцем до армії.

Як пише Rzeczpospolita, ці результати дослідження суттєво відрізняються від досліджень, проведених військовими, про які були опубліковані раніше. Центр доктрини і підготовки Збройних сил у Бидгощі провів дослідження групи з 1200 поляків 1997-2012 років народження (з 25 середніх шкіл та університетів). Воно показало, що в разі початку війни 48% з них були б готові воювати за Польщу. На думку військових аналітиків, така відповідь свідчить про почуття патріотизму, громадянської відповідальності та усвідомлення необхідності захищати країну.

#Росія #Університет #Польща #Волонтерство #Коаліція #Мобілізація #Патріотизм #Польський народ #Опозиція (політика) #Сили військового резерву #Екстрена евакуація #Соціологія #Еміграція #Доктрина #Збройний конфлікт #Бидгощ #Rzeczpospolita (газета) #Право і справедливість

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Важко уявити, що колись на території знаменитого парку Шевченка в Києві відбувалося.
У випадку спалаху військового конфлікту 18,5% громадян Польщі вирушили б за кордон.
В Європі відбулись відключення електроенергії: Португалія поклала відповідальність за серйозну аварію на Іспанію.
Теги