![](/images/content/8540017923/d5283d67070fc1a852cc93dfbef08274.jpg)
Археологи зробили унікальне відкриття в доісторичній печері Кова-де-лес-Донес у Валенсії. На глибині понад 200 метрів вони знайшли римське святилище, яке, ймовірно, використовували в I столітті нашої ери.
Ця знахідка описана у статті для журналу LBV Magazine.
Науковці з університетів Аліканте та Сарагоси знайшли п'ятнадцять римських написів. У сусідстві з ними була виявлена монета, що датується епохою імператора Клавдія. Ця монета була захована в щілині на стелі поряд зі сталактитом.
"Записи та монета слугують безсумнівними свідченнями того, що святилище продовжувало експлуатуватися або зазнало модифікацій з боку римлян. Це відкриття підтверджує, що ритуальне використання цього місця зберігалося протягом різних історичних етапів," - зазначив доктор Айтор Руїс-Редондо, професор доісторії в Університеті Сарагоси та дослідник в Університетському інституті екологічних досліджень Арагону (IUCA).
З 1960 року Кова-де-лес-Донес отримала статус святилища. У цьому місці виявлено безліч артефактів, включаючи кераміку, що датується Залізною добою. Хоча використання печери в доісторичні часи добре задокументовано, інформації про її функцію в римський період було обмаль. Однак нові археологічні знахідки допомагають заповнити цю прогалину знань.
ОЗНАЙОМТЕСЬ З ІНШИМ: Археологи з'ясували особу, поховану в давній гробниці.
Печера, окрім римських артефактів, славиться своїми наскельними малюнками, що датуються палеолітом. У 2023 році науковці зафіксували понад сто зображень, які мають приблизно 24 тисячі років. Це робить Кова-де-лес-Донес найбільшим відомим сховищем палеолітичного мистецтва у східній частині Іберії та одним із найважливіших культурних пам'яток Середземноморського регіону.
Це відкриття є ключовим для вивчення взаємозв'язків між римською культурою та Піренейським півостровом.
#Університет #Цивілізація #Середземноморський басейн #Артефакт #Стародавній Рим #Археологія #Валенсія #Святиня #Монета. #Сарагоса #Печера #Клавдію! #Аліканте #Палеоліт #Піренейський півострів #Кераміка #Арагон