
Згідно з інформацією, що надійшла від Укрінформу, заступник міністра освіти Михайло Винницький поділився цим у своїй публікації на Фейсбуці.
"Вона ймовірно буде іншою, але вона все ж буде", - додав він.
Як поінформували у міністерстві, напередодні мережею та ЗМІ ширилася інформація про те, що курс базової військової підготовки нібито "не буде обов'язковим для студентів".
Зазначається, що про це написало видання "Дзеркало тижня", "цитуючи" слова заступника міністра освіти Михайла Винницького. Інформація подана неточно і часто, на жаль, сприйнята невірно".
У Міністерстві освіти і науки підкреслили, що в нинішній момент у Верховній Раді України знаходиться на розгляді законопроект 13347. Цей документ передбачає введення в усі освітні програми фахової передвищої та вищої освіти нової дисципліни "Основи національного спротиву", яка має замінити курс базової загальновійськової підготовки (БЗВП). Відповідно до нового законопроекту, курс БЗВП, що завершується присвоєнням військово-облікової спеціальності (ВОС) та складанням військової присяги, буде скасовано.
Передбачено, що ця дисципліна буде обов'язковою для всіх студентів і студенток другого року навчання всіх коледжів і університетів України.
Зараз у законопроєкті передбачено оновлення концепції, за якою студенти отримуватимуть знання та навички, необхідні для виконання обов'язків у сфері захисту України. Запропоновано замінити курс БЗВП (підготовка бійця) на навчальну дисципліну "Основи національного спротиву". У цій дисципліні акцент робиться на домедичній допомозі, теоретичних аспектах вогневої підготовки, а також на ознайомленні з сучасними цифровими технологіями, що застосовуються в рамках сектору безпеки та оборони, - зазначили в відомстві.
Пропонується зменшити тривалість польових навчань: замість повного циклу вогневої підготовки, який передбачений у мобілізаційному курсі БЗВП, планується організувати короткі виїзди на полігони для освоєння основних навичок поводження зі зброєю та орієнтування у позаурбаністичних умовах.
Законопроєкт також передбачає положення, що дозволяють студентам і студенткам, які з релігійних причин не можуть тримати зброю, пройти курс "Основи національного спротиву". Для таких осіб буде посилено навчальний модуль з домедичної допомоги.
Впровадження курсу "Основи національного спротиву" не передбачає підготовку студентів вищих і фахових навчальних закладів до мобілізації, зазначили в Міністерстві освіти і науки. Вони також уточнили, що "мобілізаційний вік в Україні залишається незмінним: лише з 25 років, до цього віку участь є добровільною на спеціальних контрактах для осіб віком 18-24 роки".
Відтак, повноцінний курс БЗВП не є необхідним для всіх студентів. Натомість, курс "Основи національного спротиву" зосереджений на підготовці до можливих загроз, з якими може зіткнутись будь-який громадянин України в майбутньому, - зазначили в міністерстві.
Крім того, в Міністерстві освіти і науки повідомили, що університети вже активно готуються до навчального процесу в новому році. Ця підготовка триває, оскільки теоретичний зміст курсу "Основи національного спротиву" буде лише незначно відрізнятися від теоретичної частини БЗВП.
"Практична складова зміниться, адже у разі ухвалення законопроекту 13347 вона стане значно відмінною. Проте підготовка до впровадження цієї нової частини розпочнеться з початку нового року, тому всі вже здійснені заходи в рамках підготовки залишаються актуальними," - підкреслили в Міністерстві освіти і науки.
Згідно з інформацією, оприлюдненою Укрінформом, Міністерство оборони України повідомляє, що з 1 вересня запроваджується обов'язковий курс базової загальновійськової підготовки (БЗВП) для студентів вишів. Цей курс включатиме 300 академічних годин, з яких 210 годин буде присвячено практичним заняттям.
#Університет #Укрінформ #Студент #Вища освіта #Facebook #Міністерство освіти і науки України #Коледж #Вищий навчальний заклад #Верховна Рада #Мобілізація #Міністерство оборони (Україна) #Дзеркало тижня. Україна #Військова присяга #Вогнева підготовка #Українське громадянство