Зарплати викладачів університетів залежать від кількості студентів у закладі освіти. У тих вишах, де працюють вправні керівники, які приваблюють сильних здобувачів й мають хороші результати в науці, доплати педагогів можуть становити 100-150% від окладу.
Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв'ю виданню Дзеркало тижня. Він підкреслив, що міністерство не має прямого впливу на заробітну плату вчителів. Однак, проблеми з виплатами можуть бути викликані труднощами в управлінні або результативністю конкретного навчального закладу.
"У закладах, де є нормальні керівники, які приваблюють сильних студентів (а отже, й фінансування) і показують хороші результати в науці, інтернаціоналізації, працевлаштуванні, доплати до зарплат викладачів можуть становити 100-150% від окладу, а ще за особливі досягнення можуть виплачувати премії", - сказав Винницький.
"Варто зазначити, що мене зовсім не влаштовує рівень оплати праці викладачів в країні. Проте, слід пам’ятати, що Міністерство освіти і науки не несе відповідальності за виплату зарплат. Основним чинником, що впливає на зарплати, є чисельність та якість студентського контингенту в навчальному закладі", - додає він.
Як роз'яснив заступник міністра освіти, кількість студентів на бюджетній основі в університеті безпосередньо впливає на рівень зарплат викладачів. Зокрема, навчальні заклади, які приймають студентів з високими вступними оцінками, отримують більшу фінансову підтримку від держави та здатні залучати талановитих абітурієнтів.
Раніше OBOZ.UA розповідав, чому в українських викладачів низькі зарплати.
#Університет #Студент #Учитель #Сміливіше. #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Абітурієнт