
Для України питання наявності технічних спеціалістів має критичне значення для національної безпеки. Саме тому необхідно зосередити увагу на відповідних освітніх програмах. Таку думку висловив Олег Давиденко, директор департаменту корпоративних комунікацій групи Метінвест, під час HR Wisdom Summit 2025, який відбувся в Києві, повідомила пресслужба компанії.
За його словами, в Україні технічна вища освіта нині недооцінена, а інтерес до таких спеціальностей, як математика, фізика, хімія та інженерія, залишається на низькому рівні. Це можна пояснити зменшенням популярності промислового сектора, хоча продукти цієї галузі, такі як сталь і техніка, оточують нас у повсякденному житті. Тому важливо, щоб бізнес і навчальні заклади України об'єднали зусилля для підготовки фахівців, які будуть затребувані в реальному секторі економіки.
"Технічна освіта є критично важливим аспектом національної безпеки. Стабільність і розвиток економіки України значною мірою залежать від збереження людського потенціалу в країні. Необхідно, щоб знання та фахівці залишалися тут, адже саме вони зможуть відновити зруйноване, створити нові підприємства та формувати майбутнє України в наступні десятиліття", - вважає Давиденко.
На його думку, академічний і науковий складники навчання важливі, але головним є тісна інтеграція з практичним досвідом: сертифікаційні програми, конкретні навички, стажування. Студент вишу має чітко розуміти, як застосувати знання на практиці й де працюватиме в майбутньому.
Тому бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях - від школи до університету. Водночас цілі освіти й бізнесу мають перетинатися, інакше розрив між їхніми пріоритетами - наприклад, фокус освіти на кількості замість якості - призводить до браку кваліфікованих кадрів, і бізнес змушений будувати власну систему підготовки, переконаний Давиденко.
Згідно з інформацією пресслужби, компанія Метінвест інвестує кошти у розробку програм, які відповідають актуальним вимогам ринку.
"Понад 513 млн грн інвестовано в розвиток університету Метінвест Політехніка. Виш має 19 бакалаврських і 21 магістерську програму, а також аспірантуру. Університет вже випустив майже 300 магістрів - висококваліфікованих спеціалістів, що застосовують свої знання на практиці", - йдеться у повідомленні.
Олег Давиденко закликав навчальні установи активніше шукати партнерські відносини, зазначивши, що "бізнес із задоволенням відгукнеться на такі ініціативи".
"Не кожен готовий обрати шлях заснування власного університету, тому бізнесу варто розглядати можливості співпраці з іншими освітніми установами та програмами. Саме партнерство є запорукою досягнення специфічних, якісних і швидких результатів," - підсумував він.
Компанія Метінвест нещодавно потрапила до списку найкращих роботодавців в Україні завдяки своїй програмі підтримки ветеранів та ініціативам з перекваліфікації, які реалізуються в університеті Метінвест Політехніка.
Компанія Метінвест зайняла лідируючу позицію в списку найбільших приватних підприємств України, з доходом 270,5 мільярдів гривень.
#Університет #Київ #Вища освіта #Математика #Вищий навчальний заклад #Знання #Підприємницька діяльність #Бізнес #Фізика #Ступінь бакалавра #Хімія #Економіка #Ступінь магістра #Інжиніринг #Метінвест #Національна безпека #Сертифікація #Сталь