У Китаї журналіста, якого звинуватили у шпигунстві, засудили до семи років позбавлення волі.

Про це з посиланням на заяву родини повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

У лютому 2022 року, під час обіду з японським дипломатом, у Пекіні були затримані 62-річний колишній редактор і журналіст газети Guangming Daily, яка має зв'язки з Комуністичною партією Китаю.

Згодом йому пред'явили обвинувачення у шпигунстві, розслідування якого тривало більше двох років.

Сім'я журналіста повідомила, що немає жодних підтверджень його незаконних вчинків, зазначивши, що звинувачення є безпідставними і свідчать про кризу правової системи в Китаї.

"Сьогоднішній вердикт є великою несправедливістю не лише щодо Юя та його сім'ї, але й щодо кожного вільнодумного китайського журналіста та кожного звичайного китайця, який прагне дружніх стосунків зі світом", - ідеться в заяві родини засудженого.

У ній зазначається, що в рішенні суду японські дипломати, з якими зустрічався Дун, були названі агентами шпигунської організації, якою є посольство Японії в Пекіні, що означає, що китайський уряд може вважати будь-які посольства шпигунськими організаціями.

Родина Дуна повідомила, що він часто контактував з дипломатами з різних посольств, серед яких були й двоє представників Японії. Один із цих японців, з яким він мав зустріч перед затриманням, також був арештований на декілька годин, проте згодом, після втручання Міністерства закордонних справ Японії, його відпустили.

Дун є стипендіатом Фонду Німана для журналістики при Гарвардському університеті, а також запрошеним дослідником і викладачем у японських університетах Кейо в Токіо та Хоккайдо, що розташований на півночі Японії.

У 1987 році, після завершення навчання на юридичному факультеті Пекінського університету, він розпочав свою кар'єру в газеті Guangming Daily, де обіймав посаду заступника редактора одного з відділів.

Дун писав для китайських ЗМІ й ліберальних академічних журналів на теми від правових реформ до соціальних питань, а також був співредактором книги, яка пропагує верховенство права в Китаї.

У своїх статтях він підтримував помірковані зміни і обережно обходився з відкритою критикою Компартії або ж лідера держави Сі Цзіньпіна.

Його родина спочатку не надавала справі публічного розголосу сподіваючись, що звинувачення можуть бути пом'якшені або узагалі зняті, але їм ще минулого року сказали, що затриманий постане перед судом.

Правозахисні організації, що займаються захистом свободи слова, звернулися до китайської влади з вимогою звільнити Дуна. Онлайн-петицію за його звільнення підтримали більше 700 представників журналістики, науки та неурядових організацій.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, колишній менеджер компанії Wirecard, IT-експерт Орлін Руссев, визнав свою провину у шпигунстві на замовлення російського агента Яна Марсалека.

#Росія #Університет #Журналіст #Укрінформ #Поліція. #Журнал #Reuters #Інформаційні технології #Китай #Японія #Китай (регіон) #Шпигунство. #Дипломат #Посольство #Ханьська мова. #Пекін #Банківська картка #Міністерство закордонних справ (Японія) #Пекінський університет #Верховенство права #Сі Цзіньпін #Свобода преси #Лібералізм #Журналістика #Суд #Хоккайдо #Токіо

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги