Китай активізував заходи з підтримки народжуваності, прагнучи заохотити одинаків до шлюбу, а також стимулювати родини до народження більшої кількості дітей. Про це повідомляє Financial Times.
Заходи стимулювання реалізуються як на локальному, так і на загальнонаціональному рівні. Місцева адміністрація проводить опитування серед заміжніх жінок, дізнаючись про їхні наміри щодо материнства.
Як стало відомо з розмов з мешканцями Китаю та з публікацій у китайських соцмережах, багатьох жінок після цього запрошують для перевірки здоров'я у жіночі консультації.
Сім'ї, які вже виховують одну чи більше дітей, отримують спеціальні виплати на підтримку народження нових малюків. Як повідомила мешканка Жецзяна, місцева адміністрація обіцяє жінкам по 100 тисяч юанів (приблизно $14 тисяч), якщо вони вирішать народити другу дитину.
Додатково, університети отримали наказ впровадити "курси, присвячені стосункам та коханню", які будуть націлені на студентів, що не мають партнерів.
Як заявив цього місяця Державний комітет у справах охорони здоров'я КНР, "університети є важливим місцем, де студенти можуть знайти своє кохання".
При цьому дані опитування, проведеного комітетом серед студентів, показали, що 57% опитаних не хочуть поки що створювати сім'ю, оскільки паралельно з навчанням їм доводиться багато працювати.
З 1960 року середня тривалість життя в Китаї піднялася з 44 років до 78,6 року в 2023-му. У той же час, все більше уваги приділяється проблемі старіння населення, а в 2022 році країна вперше за шість десятиліть зафіксувала зменшення чисельності населення.
#Університет #Студент #Соціальна мережа #Китай #Шлюб #Китай (регіон) #Financial Times #Юань Женьміньбі #Народжуваність #Середня тривалість життя #Старіння населення