У столиці України, Києві, пройшов турнір з футзалу, в якому взяли участь ветерани та учасники бойових дій.

Вірні на фронті, енергійні на футбольному полі. У Києві пройшов футзальний турнір, присвячений ветеранам та учасникам бойових дій. Незважаючи на те, що змагання між командами проходило в напруженій і емоційній атмосфері, всі суперники були об'єднані спільною метою. Більше деталей розповість Євген Бригар.

Вражаючі постріли по воротах. Конфлікти з суддею. Травматичні ситуації.

Коли ветерани війни змагаються за перемогу, на полі розгортаються справжні пристрасті. Тут кожен учасник — справжній професіонал, як у захисті, так і в атаці. Проте найголовніше — вони всі є побратимами. Такі емоційні матчі сприяють їхньому поверненню до мирного життя.

Ярослав, гравець на змаганнях з футзалу:

Чим більше є можливості в нинішні часи, у військовий стан, приділяти увагу саме спортивним заходам, тим краще впливає на психіку, на морально-психологічний стан, стан душі в цілому. Я вважаю, що це дуже потужно.

На майданчику гравці віддаються всім своїм зусиллям. Однак, як вони самі підкреслюють, футзал для них - це не тільки фізичні виклики. Перш за все, це шлях до психічного відновлення.

Євген Березівський, гравець футзального турніру:

Такі ігри, такі події насправді в моральному плані вони інколи навіть кращий вплив мають на людину, ніж фізичне відновлення. Тому що все починається з голови, з наших емоцій. І якщо все буде в порядку в голові, то все і з тілом буде добре. А ці заходи напряму впливають на емоційний стан.

Спортивні змагання є важливим етапом реабілітації для наших захисників в університеті фізичного виховання. Підкреслюється, що ветерани отримують підтримку з добрими намірами: для них відкриті всі фітнес-центри та басейни.

Олександр Пижов, в. о. ректора Національного університету фізичного виховання та спорту України:

Сьогоднішні змагання – це футзальний турнір для ветеранів війни та учасників бойових дій, який проходить в рамках університетської ініціативи "Спорт і ветерани війни". Цей захід є частиною широкої програми спортивних активностей, що організовуються Національним університетом фізичного виховання та спорту України. Мета турніру – підтримати ветеранів у їхньому переході від військової служби до цивільного життя, відповідно до урядового проєкту.

Неабиякої популярності серед ветеранів набирають кіберспортивні змагання, кажуть реабілітологи. Та перш ніж розпочати курс відновлення, кожен військовослужбовець проходить індивідуальне медичне обстеження.

Віктор Корж, керівник навчально-реабілітаційного закладу:

У нашому розпорядженні є науково-дослідний центр, що спеціалізується на підтримці олімпійських спортсменів і використовує передові методики. Ці технології ми адаптуємо для ветеранів, щоб точно оцінити їх фізичне здоров'я, виявити існуючі проблеми та визначити оптимальні шляхи для відновлення та реабілітації.

Турнір з футзалу завершився тріумфом команди "Домінант", але це лише формальність. Адже кожен з учасників досяг власного успіху, зробивши ще один крок до повного відновлення після складних бойових дій.

#Університет #Київ #Емоції #Бойові дії #Ректор (академії) #Мораль #Футзал #Професіонал #Реабілітація #Психіка (психологія) #Фізичне виховання #Боротьба #Поранення #Воєнний стан #Національний університет фізичного виховання і спорту України #Науково-дослідний інститут #Військова служба #Військовослужбовці #Ветеран #Басейн #Спорт

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги