
У Сполучених Штатах завершили фінансову підтримку видавничої програми Українського наукового інституту Гарварду, що дозволяла публікувати твори українських авторів англійською мовою.
За інформацією Укрінформу, дані оприлюднила Суспільне Культура, посилаючись на керівника програми Олега Коцюбу.
Як зазначив Коцюба, "у мене сьогодні сумний день народження: Національний фонд гуманітарних наук припинив дію нашого гранту на видання української літератури в англійському перекладі".
За його словами, у листі пояснили припинення фінансування тим, що фонд "перерозподіляє свої фінансові ресурси в новому напрямі для просування порядку денного президента".
Коцюба повідомив, що в рамках цього гранту планувалося видати антологію українсько-єврейської поезії, книгу "Подорож вченого доктора Леонардо" Майка Йогансена та дві драми Лесі Українки. Він зазначив, що існували плани "залучити ще одного редактора за ці кошти, але тепер це не буде можливим".
За словами Коцюби, концепція створення видавничої програми зародилася кілька років тому, проте остаточно сформувалася в проєкт у 2021 році з випуском книг "Бабин Яр. Голосами" Маріанни Кіяновської та "В ізоляції" Станіслава Асєєва.
Відтоді було видано 14 книг.
Коцюба зазначив, що "у планах ще щонайменше 16 видань, над якими працюють".
"Ми будемо й далі виконувати все, що в наших силах, спираючись на наявні ресурси. Однак після трьох років війни з Росією це стане значно важче, оскільки вся команда видавництва складається лише з мене і одного редактора", – зазначив Коцюба.
Як повідомив Коцюба, Університет Нова-Саутістерн у Флориді нещодавно прийняв рішення про скасування програм з історії та філософії. Серед закритих напрямків опинилася програма історика Джона Вестечка, який спеціалізується на Східній Європі, зокрема на українській історії XX століття, Голодоморі, наслідках насильства та питаннях перехідного правосуддя.
Як зазначив Коцюба, "це означає, що з наступного навчального року нові студенти не матимуть можливості отримувати освіту за цими напрямками".
Він вважає, що "хоча питання скасування програм є внутрішнім рішенням навчального закладу, це відбувається на фоні загального зменшення гуманітарних дисциплін у численних університетах США".
"Це стало результатом політики адміністрації Трампа, яка заборонила навчання певних предметів, оскільки вони належать до сфери 'Різноманітності, рівності та включення' (DEI), яку Трамп прагне ліквідувати," -- зазначив Коцюба.
За інформацією Укрінформу, команда мільярдера Ілона Маска з Департаменту урядової ефективності США припинила 89 контрактів у сфері освіти. Значна частина з них була орієнтована на підтримку освітніх інновацій, проведення досліджень та впровадження найефективніших практик у навчанні.
#Росія #Університет #Укрінформ #Англія #Насильство #Дональд Трамп #Історія #Голодомор #Інновації #Українська література #Флорида #Англійська мова #Леся Українка #Гуманітарні науки #Історія України #Філософія #Справедливість #Східна Європа #Поезія #Леонардо да Вінчі #Гарвардський університет #Майк Йогансен #Кіяновська Маріанна Ярославівна #Гарвардський український науковий інститут #Станіслав Асєєв #Бабин Яр #Антологія