Три нові категорії дитячих садків відповідно до європейських стандартів: які нововведення запровадив закон про дошкільну освіту.

На Херсонщині запрацював перший мобільний дитсадок

Влітку 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон про дошкільну освіту, за яким українські дитсадки мають відповідати європейським критеріям освітніх послуг. Про порівняння українського дошкілля з європейським та нові форми дитсадків розповіли "Ocвiтopiї" координаторка освітніх програм з дошкільної освіти UNICEF Анастасія Коновалова та фінська експертка, засновниця Fan Academy Санна Лукандер.

Згідно з дослідженнями, якщо дитина хоча б рік провела в дитсадку, у неї на 28% більше шансів отримати згодом вищу освіту. Тому слід намагатися охопити дошкільною освітою якомога більше дітей.

Анастасія Коновалова підкреслила, що в українських дитячих садках реалізовано безліч аспектів, які в інших країнах лише перебувають на стадії обговорення. Наприклад, це стосується безкоштовної освіти, забезпечення місць для дітей віком від двох років, високого рівня кваліфікації педагогів, а також наявності посади асистента вихователя. Крім того, вважається, що підготовка дітей до школи в українських дошкільних закладах є на високому рівні.

За кордоном пільги в дошкільній освіті (безкоштовне харчування, навчання) отримують лише матеріально незабезпечені родини. В Україні таких категорій значно більше.

У різних європейських країнах є типові проблеми дошкільної освіти, знайомі й українцям:

Кожна дитина є особливою, і "Оптіма" це розуміє. Дистанційна школа забезпечує індивідуальний підхід до кожного учня, враховуючи особистий темп і бажаний спосіб навчання. Завдяки досвідченим педагогам та інноваційним технологіям діти отримують якісні знання, які залишаються з ними на все життя. "Оптіма" - надійний партнер у підготовці до успішного майбутнього!

Освітня система в партнерстві з командою UNICEF в Україні запустила пілотний проект з впровадження інноваційних видів дитячих садків:

1. Корпоративні дитячі навчальні заклади. Це спеціалізовані центри, які функціонують при корпораціях, університетах та установах передвищої професійної освіти, забезпечуючи дітям можливість грати та розвиватися, поки їхні батьки працюють або навчаються. Наприклад, два роки тому в Україні вперше було відкрито центр догляду на базі Полтавської політехніки.

2. Домашні мінідитсадки. В Ірландії, Німеччині поширені заклади, які батьки або няні створюють удома. У них до обіду перебувають 3-10 малюків. Вимоги до приміщень дуже прості - місце для ігор та занять. Для прогулянок не потрібно окремої території: вихователька гуляє з дітьми в парку чи на дитячому майданчику. Організатори мають пройти курси з вікової психології, педагогіки та надання першої медичної допомоги.

3. Мобільні дитячі садки. Це рішення для сіл та важкодоступних гірських районів, де кількість сімей з дітьми є обмеженою. Наразі цей формат стає особливо актуальним у прифронтових зонах. Це фактично дитячий садок на колесах. У ньому немає захисних укриттів, але він здатний переміщатися в безпечні місця. Коли повітряна тривога не оголошена, вихователі організовують заходи не лише всередині автобусу, а й на свіжому повітрі поблизу.

В Україні перший мобільний дитсадок почав курсувати Херсонщиною у жовтні 2024 року. Його створили за фінською моделлю за підтримки уряду Фінляндії. Як розповіла Санна Лукандер, у ньому відокремлені секції для навчання, гри, харчування, творчих занять, денного догляду, психологічної підтримки, яку надають і батькам, і вихователям. У мобільному дитсадку є різноманітні матеріали та іграшки, обладнання для дистанційного зв'язку, інтернет.

Мобільні дитсадки підключені до інтерактивної платформи Fan Academy: вихователі можуть проводити онлайн-заняття, а також консультуватися. Заняття проводять у формі ігор, а програма відповідає загальнодержавній в Україні. У Fan Academy є і свої фантастичні персонажі, вигаданий казковий світ, на якому базуються заняття. Це супергерої, винахідники, емпати, які вчать дітей розв'язувати конфлікти та піклуватися одне про одного, та екофрендлі, які підкажуть, як подбати про природу. Ці ігри розвивають soft skills.

#Ірландія #Університет #Учитель #Вища освіта #Німеччина #ЮНІСЕФ #Українці #Херсонська область #Знання #Верховна Рада #Фінляндія #Дитячий садок #Інтернет #Дошкільна освіта #Вихователь #Полтавська губернія #Фінська мова #Педагогіка #Психологія #Казка #Корпорація

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги