"Три місяці - три мости": в Сербії триває акція протесту у відповідь на трагедію, що сталася у Новому Саді.

У Новому Саді, Сербія, відбуваються протести, під час яких студенти заблокували усі три мости через Дунай. Про це інформує балканська редакція Радіо Свобода.

Студенти вимагають кримінальної відповідальності для тих, через кого 1 листопада 2024 року в місті обвалився козирок нещодавно відремонтованого залізничного вокзалу, тоді загинули 15 людей. Студенти своїми протестами вже домоглися того, що прем'єр-міністр Сербії Мілош Вучевич пішов у відставку, але кажуть, що зупинятися не збираються.

У суботу, 1 лютого, минуло три місяці з моменту трагедії в Новому Саді. З цієї нагоди студенти організували одну з найбільших акцій протесту за останній час. Серед учасників є не лише місцеві жителі, а й ті, хто пішки або на велосипедах прибув з Белграда та Ніша. Протестувальникам приєдналися також мотоциклісти, а також численні автомобілі, які створили велику колону.

Вранці 1 лютого численні люди зібралися поблизу залізничного вокзалу в Новому Саді, де протягом 15 хвилин тримали запалені ліхтарики на своїх мобільних телефонах. Після цього вони перекрили три мости, які ведуть через річку Дунай, що призвело до зупинки руху в значній частині міста. Цю акцію назвали "Три мости - три місяці".

Згідно з інформацією, блокування одного з мостів планується до неділі, 2 лютого.

Протягом останніх двох місяців учні також здійснюють блокування більш ніж 60 державних вишів. Основною вимогою до уряду є надання всіх необхідних документів стосовно проектів реконструкції залізничного вокзалу.

Влада оголосила, що всі їхні запити були виконані, і закликає студентів відновити роботу факультетів.

В свою чергу, члени академічного середовища зазначають, що вимоги виконано лише частково, і призупинення діяльності на факультетах триватиме до окремого розпорядження. Вони стверджують, що інформація про реконструкцію залізничного вокзалу, розміщена на веб-сайті уряду Сербії та на сайті генеральної прокуратури в Новому Саді, є недостатньою.

Вучич 29 січня заявив, що його правляча партія вирішить протягом наступних 10 днів, чи формувати новий уряд, чи призначити дострокові парламентські вибори.

Вучевич став високопосадовцем, який подав у відставку на фоні масових акцій протесту в столиці Сербії, Белграді, та в інших містах. Це сталося після трагічного обвалу бетонного даху на залізничній станції в Новому Саді 1 листопада, внаслідок якого загинуло 15 осіб.

#Університет #Студент #Машина. #Прокуратура #Новий Сад #Кримінальна відповідальність #Радіо «Свобода» #Белград #Сербія #Ніш. #Уряд Сербії #Міст #Велосипед #Залізнична станція Київ-Пасажирський #Прем'єр-міністр Сербії #Дунай

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Огляд Parimatch: Інноваційний майданчик азартних розваг
У печері виявили язичницький культовий центр.
Експерт вказав на чотири слабкі сторони програм в університетах.
Теги