
Єдиний президент, який досі живе і не коментував ситуацію з Трампом, - це республіканець Джордж Буш-молодший.
Протягом останніх двох тижнів три колишніх президента США - Білл Клінтон, Барак Обама та Джо Байден - висловили свої негативні думки щодо теперішнього президента Дональда Трампа. Як зазначає The Washington Post, це є унікальним явищем, оскільки зазвичай екс-президенти уникають публічного осуду своїх наступників.
Обама, Байден і Клінтон не згадували Трампа прямо, але їхнє послання було цілком зрозумілим. Єдиний нині живий президент, який не висловлювався з моменту своєї інавгурації, - республіканець Джордж Буш-молодший, хоча він не приховував своєї неприязні до Трампа.
Обама, виступаючи 3 квітня в коледжі Гамільтона, розташованому в штаті Нью-Йорк, виступив із критикою на адресу Трампа за його дії щодо університетів та інших організацій. Він закликав усіх, хто має можливості, встати на захист цих установ.
"Усі ми повинні це виправити", - сказав Обама. "Це не станеться, тому що хтось прийде і врятує вас".
У вівторок Джо Байден виступив з критикою щодо зменшення соціальних виплат, ініційованого Ілоном Маском. Це була його перша публічна реакція після завершення його терміну на посаді.
"Менше ніж за сто днів ця влада завдала стільки ушкоджень і спричинила таку кількість руйнувань," - зазначив він.
Клінтон у суботу висловив осуд щодо прагнення до влади та акценту на негативних образах.
"Здається, всі дискутують про те, чиї уявлення мають більшу вагу, чи чиї аргументи є більш переконливими, коли йдеться про прикрашання істини для отримання вигоди", - зазначив Клінтон. "Якщо в нашому житті переважатимуть спроби домінувати над тими, хто має інші погляди, ми ризикуємо підірвати 250-річний шлях до створення досконалішого союзу".
Історики відзначають, що в США є рідкісним явищем, коли президент відкрито висловлює критику на адресу свого наступника, враховуючи традицію плавної передачі влади та принцип, що передбачає наявність лише одного президента в країні одночасно. Факт, що троє екс-президентів вчинили так за досить короткий проміжок часу, є безпрецедентним.
Тімоті Нафталі, історик з Школи міжнародних та суспільних відносин Колумбійського університету, підкреслює, що особливе значення має те, що ця критика виникає ще до завершення перших ста днів президентства Трампа.
Зазвичай екс-президенти надають діючому президенту шанс закріпитися на посаді та ознайомитися з основами управління. ... Проте ці колишні лідери вже помічають риси змін, які президент Трамп планує запровадити.
При цьому їхні стосунки з Трампом також відзначені особистою неприязню і взаємними нападками та образами, пише WP.
"Подібна агресія є незвичною для чоловіків, що займають найвищі державні посади. Хоча президенти і раніше мали свої суперечки, в обмеженому колі осіб, які несуть відповідальність за важливі рішення, зазвичай переважає певний дух співпраці," - підкреслює видання.
Згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг схвалення президента Трампа серед американських виборців продовжує стрімко падати. Зокрема, опитування Economist/YouGov показало, що 53% респондентів не схвалюють роботу Трампа, згідно з опитуванням Echelon Insights, 51% людей заявили, що вони не схвалюють роботу американського лідера.
Член Палати представників США від штату Техас Ел Грін оголосив, що протягом наступних 30 днів планує подати статті імпічменту щодо Дональда Трампа.
Також на початку квітня у всіх штатах США, а також у Канаді та Мексиці пройшли масові протести проти Трампа.
#Університет #The Economist #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Історія #Сполучені Штати #Техас #Коледж #Республіканська партія (США) #Канада #Джо Байден #Барак Обама #Інавгурація #Джордж Буш-молодший #Мексика #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Імпічмент #Білл Клінтон #The Washington Post #Нью-Йорк (штат)