Затишок і тепло для внутрішньо переміщених осіб: як у Броварах забезпечують комфортні умови для зимового перебування переселенців.

У Броварах розташоване модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб, яке може вмістити 352 людини і пропонує зручності на високому рівні. Це містечко обладнане автономними джерелами електроенергії, безкоштовним доступом до Wi-Fi, а також усіма необхідними умовами для комфортного життя в зимовий період.

З початком холодної пори року та погіршенням погодних умов, питання комфортного життя стає надзвичайно важливим, особливо для тих, хто змушений залишити свої рідні домівки. УНН вирішив вивчити умови проживання людей у модульному містечку для внутрішньо переміщених осіб у Броварах. Чи підготовлені їхні житла до зимового сезону? Які труднощі виникають у мешканців і як вони їх успішно долають?

У Броварах з’явилося нове модульне містечко, яке надає притулок внутрішньо переміщеним особам, що втратили свої домівки через війну. Цей ініціативний проєкт став яскравим символом підтримки та єднання громади з тими, хто зазнав шкоди внаслідок російської агресії.

Містечко облаштоване сучасними модульними будинками, які відповідають усім стандартам комфорту та безпеки. Тут є все необхідне для тимчасового проживання: кухні, санвузли, спальні кімнати, зони для відпочинку та навіть простір для дітей. Окрім того, містечко забезпечене альтернативними джерелами електроенергії, що дозволяє його мешканцям комфортно почуватися під час відсутності світла у холодну погоду.

На сьогоднішній день ситуація залишається стабільною. Ми маємо альтернативні джерела електроенергії — два генератори, що здатні забезпечити мешканців теплом у разі відключення електрики. Ми контролюємо, щоб температура не знижувалася нижче допустимих норм. У випадку, якщо температура в приміщенні все ж падає, генератори автоматично вмикаються, щоб підтримувати комфортний рівень тепла.

Він зазначив, що наразі скарг від внутрішньо переміщених осіб на умови їхнього проживання немає.

Водночас у керівництві модульного містечка вказали, що моніторингові групи, які проводять перевірки умов проживання ВПО, відзначили, що містечко в Броварах одне з найкращих в Україні.

Мешканці цього місця отримують всі необхідні зручності: для них створена повноцінна інфраструктура, є простори для приготування їжі, завжди доступна гаряча вода, сучасні туалетні кімнати та спільні зони, які обладнані безкоштовним Wi-Fi і телевізорами. Тут також розташовані комфортні дивани для відпочинку.

Крім того, в кожному модулі встановлена система пожежної безпеки, а також передбачено кондиціонування повітря.

У модульному містечку створено спеціальний дитячий майданчик для малечі.

"Діти та дорослі мають можливість безкоштовно відвідувати комунальні установи та гуртки в нашому місті. Наприклад, в рамках позашкільної освіти, дітки можуть брати участь у безкоштовних гуртках, а пенсіонери безкоштовно відвідують басейн. Для цього ми забезпечили спеціальний транспорт, який здійснює безкоштовні перевезення," - повідомив мер міста.

Він також зазначив, що діти сімей, які були змушені покинути свої домівки, можуть відвідувати навчальні заклади та дитячі садки в місті.

"Школа і садочок у нас поряд. Місцеві діти дуже люблять діток з модульного містечка. За два роки коли дітки ходили до садочків і шкіл у нас взагалі не було конфліктних ситуацій, булінгу. Вони дуже гарно приймають дітей ВПО, добре до них ставляться. Вони мають друзів", - зазначив Ігор Сапожко.

За його словами, місцева адміністрація у разі необхідності надає підтримку в працевлаштуванні тим, хто прибуває до міста.

Підтримка у працевлаштуванні, пошуку житла та організації дозвілля: в Броварах створюють всебічну програму для внутрішньо переміщених осіб 13 серпня 2024, 10:20 * 106967 переглядів

Особлива увага, за даними мера Броварів, приділяється створенню умов для зручного проживання людей з інвалідністю. Всі будинки обладнані пандусами, а територія повністю доступна для маломобільних груп населення. "Ми доклали всі зусилля, щоб зробити містечко максимально комфортним для різних категорій мешканців, включаючи багатодітні сім'ї, пенсіонерів і людей з особливими потребами", - підкреслив Ігор Сапожко.

У модульному містечку УНН повідомили, що міський голова активно стежить за комфортом своїх жителів. "Він навіть особисто відвідує різні зустрічі та прийоми з внутрішньо переміщеними особами, де обговорюються важливі питання. Постійно запитує у працівників установи про їхні потреби, а також цікавиться у мешканців, що їм необхідно для зручного життя. Ці питання постійно отримують вирішення", - діляться місцеві жителі.

На думку Ігоря Сапожка цей проєкт надзвичайно важливий для броварської громади. За його словами, модульне містечко є частиною більшої стратегії підтримки переселенців у Броварах. "Це не просто житло -- це тимчасовий дім для тих, хто втратив усе. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб ці люди почували себе частиною нашої громади, отримували підтримку та мали можливість адаптуватися до нових умов", -- зазначив мер.

Давайте доповнимо.

У Броварах було створено модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб за підтримки партнерів з Польщі та Німеччини, і його урочисте відкриття відбулося в листопаді 2022 року.

Комплекс складається з чотирьох з'єднаних будівель, в кожній з яких є 22 кімнати, розраховані на чотири особи. У кожному блоці передбачено по десять душових кабін і туалетів. Загалом, модульне містечко вміщує до 352 мешканців.

#Російська мова #Мер #Басейн #Міський голова #Електричний генератор #Інфраструктура #Телебачення #Інвалідність #Вода #Wi-Fi #Електрична енергія #Теплова енергія #Внутрішньо переміщена особа #Місто #Бровари #Сапожко Ігор Васильович #Стратегія #Дозвілля #Туалет #Кондиціонер #Пенсіонерка

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Спеціальні підрозділи ГУР успішно завершили навчання з керування швидкісними катерами та кораблями в "Школі шкіперів".
Навчальний заклад вживає заходів проти учня, що скористався штучним інтелектом для виконання домашнього завдання, а батьки вирішили подати позов до суду.
20 харчових звичок, які можуть скоротити тривалість вашого життя
Теги