![](/images/content/8535087855/3fdf766ae13284285ae29a4d40f0af7f.jpg)
Керівництво радіостанції повідомило, що затримані чоловіки не займали жодних керівних ролей, і закликало до їх термінового звільнення.
Водночас Міністерство інформації "Талібану" повідомило, що мовлення станції призупинено через "численні порушення", зокрема трансляцію контенту зарубіжних телеканалів.
Radio Begum почало своє мовлення 8 березня 2021 року і стало одним із небагатьох медіа в Україні, що спеціалізується на створенні контенту для жінок. У їхніх ефірах можна було почути освітні програми, телефонні консультації, а також аудіокниги.
З моменту приходу талібів до влади в серпні 2021 року тиск на засоби масової інформації, які орієнтуються на жіночу аудиторію, став значно більш жорстким. Як повідомляє організація, що займається моніторингом свободи інформації, з початку 2024 року режим закрив не менше 12 незалежних афганських медіа.
Таліби запровадили жорсткі обмеження для жінок у суспільному житті. Їм заборонено відвідувати школи та університети, вони витіснені з більшості робочих місць, а ті деякі, хто залишається в телеефірах, зобов'язані з'являтися в нікабах, що закривають усе обличчя, крім очей.
У 2024 році засновниця Radio Begum Хаміда Аман, яка живе в Парижі, запустила супутниковий канал Begum TV, щоб афганські жінки та дівчатка могли здобувати освіту дистанційно. Однак будь-які ініціативи, спрямовані на підтримку жінок, у країні пригнічуються.
У грудні 2024 року уряд "Талібану" закрив телеканал Arezo TV, затримавши сім працівників. Міністерство з питань пропаганди чесноти та запобігання пороку звинуватило канал у "зраді ісламським цінностям".
#Університет #Реклама #Око. #Інформація #Телебачення #Промова #Іслам #Афганістан #Талібан #Станція радіозв'язку