Студенти Українського католицького університету розробили проєкти автономного опалення та освітнього туризму для місцевих громад.

Студенти шести вищих навчальних закладів розробили проекти, спрямовані на вирішення проблем, що існують у місцевих громадах.

У Львові презентували результати співпраці шести українських закладів вищої освіти та 12 громад у різних регіонах України. Студенти та викладачі вишів напрацювали проєкти, які допоможуть громадам вирішити проблеми соціально-економічного розвитку. До прикладу, студенти львівського УКУ розробили проєкти для Верховинської та Шептицької громад.

Проєкт Альянсу українських університетів "Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами" має на меті консультувати громади для успішного вирішення проблем, відновлення та післявоєнної відбудови.

Наприклад, під час курсу "Проєктний менеджмент в публічному секторі" студенти спільно з громадами напрацювали проєкти, спрямовані на вирішення локальних проблем. Студенти консультувалися з мешканцями, а результати своєї роботи представили органам місцевого самоврядування.

Український католицький університет налагодив співпрацю з Шептицькою громадою на Львівщині та Верховинською на Івано-Франківщині. У рамках цієї ініціативи для Шептицької громади було розроблено проект автономного опалення і підвищення енергоефективності в навчальних закладах, що стало особливо важливим після закриття шахти.

Для Верховинської громади студенти розробили проєкт із розвитку освітнього туризму, який передбачає створення інфраструктури та програм, що поєднують навчання й туризм у Карпатах.

"В УКУ активно впроваджується суспільно-орієнтоване навчання (service-learning) - інноваційний освітній підхід, що поєднує академічні знання, практичні навички та розвиток відповідального ставлення через вирішення проблем у громадах у співпраці з їхніми мешканцями", - зазначають організатори проєкту.

На фінальній конференції учасники поділилися своїм досвідом та окреслили перспективні напрями розвитку і співпраці в майбутньому.

"Напрацювання, які розроблені в межах проєкту, є доступними для використання й для інших громад та університетів України. Весь свій здобутий досвід команда проєкту зібрала у пораднику, який має на меті продемонструвати успішний приклад того, як співпрацювати університетам і громадам", - повідомляють в Альянсі українських університетів.

Синергія між пілотними громадами та університетами Альянсу продовжиться в майбутньому.

#Університет #Львів #Вищий навчальний заклад #Знання #Інфраструктура #НАТО #Український католицький університет #Карпатські гори #Івано-Франківська область #Львівська область #Туризм #Менеджмент

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Генеральний директор "Укрпошти" Смілянський отримав нову роль - Завтра.UA
"Саме суть цього законопроєкту є негативною."
Зарплата університетського викладача в Україні виявилася меншою, ніж у Сирії в 2014 році: професор представив вражаючі статистичні дані.
Теги