
Винницький уточнив, які саме професії першочергово потраплять під дію цих нововведень.
Заступника міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв'ю редакторці відділу освіти та науки ZN.UA Оксані Онищенко заявив, що Міністерство планує впровадити програму гарантованого робочого місця, яка передбачає обов'язкове відпрацювання випускниками університетів певного періоду часу за їхньою спеціальністю. Це нововедення буде стосуватися лише тих випускників, які навчалися на місцях державного замовлення, а не за грантами чи на контрактній формі навчання. Вони повинні будуть взяти участь у конкурсі на перше робоче місце, який організовуватиме Державна служба зайнятості із залученням роботодавців.
"Йдеться про те, що державне замовлення має справді стати замовленням держави. Це означає: якщо держава оплачує сто відсотків вартості навчання якогось фахівця, то цей фахівець має певні обов'язки перед нею", - наголошує Винницький.
Він також підкреслив, що це нововведення, насамперед, торкнеться педагогів, медичних працівників та представників інших професій, які є важливими для державного сектора.
Винницький висловив оптимізм щодо того, що у найближчому майбутньому Верховна Рада прийме цю нову ініціативу.
Кожного року в Україні під час вступної кампанії спостерігається зростання кількості пільговиків, що викликане поточною ситуацією в країні. Заступник міністра освіти поділився інформацією про спеціальні гранти, які надаються для вступників з пільгових категорій.
#Університет #Верховна Рада #Держава (політичний устрій) #Працевлаштування #Державна служба зайнятості