Для університетів у містах з населенням менше 100 тисяч осіб планується введення спеціальних інвестиційних ініціатив.
Університети, що єдині у своєму населеному пункті, не планують об'єднуватися.
Цю інформацію озвучив Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки, під час інтерв'ю для ZN.UA.
Чиновник підкреслив, що мова йде про університети в містах з чисельністю населення менше 100 тисяч осіб. За його словами, це унікальні інтелектуальні центри, які повинні продовжувати своє існування.
"ЗВО, що є єдиними у своєму місті, не підлягатимуть об'єднанню. Це стосується переважно містоутворюючих закладів у населених пунктах з населенням до 100 тисяч осіб. Вони часто виступають як унікальні центри інтелектуального розвитку, які безумовно повинні продовжувати своє існування й еволюцію," - наголосив він.
Винницький підкреслив, що в найближчі часи будуть запроваджені нові інвестиційні програми для навчальних закладів. Це відкриє нові можливості для розвитку університетських міст, схожих на Кембридж, Оксфорд, Принстон та інші.
Нагадаємо, міністр освіти Оксен Лісовий повідомив, що в Україні триває процес консолидації університетів. Важливо підкреслити, що навчальні заклади не закриваються, а об'єднуються. Менші університети інтегруються з більшими, менш ефективні – з більш успішними, а іноді й великі заклади обирають співпрацю з меншими. Лісовий підкреслив, що в міністерстві не ставлять за мету просто зберегти певну кількість університетів, натомість основна увага приділяється ключовим показникам їхньої ефективності.
#Університет #Вищий навчальний заклад #Прінстон, Нью-Джерсі #Кембридж #Оксфорд