З 100 тисяч студентів, які навчаються влітку, вже виключили 23 тисячі.
Зарахування десятків тисяч чоловіків віком від 30 років, які не складали зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), у виші на денну форму навчання могло стати наслідком хабарництва у системі вищої освіти. Чимало абітурієнтів пішли у виші не задля підвищення свого освітнього рівня, а по відстрочку від служби в армії під час війни, і тримаються там також завдяки хабарям, хоча 23 тисячі з них вже відрахували.
Про це в інтерв'ю для "Телеграфу" повідомив перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов. Він розкрив причини, чому багато ректорів вищих навчальних закладів виступають за скасування зовнішнього незалежного оцінювання.
Детальніше ознайомтеся з матеріалом: "Горбачов про студентів, які ухиляються від служби, шкільну форму та завершення "лагідної українізації"".
Відповідь на це питання є досить ясною – це результат корупції серед осіб, які відповідають за прийняття рішень щодо зарахування студентів та їх виключення за прогули. Це все пов'язано з хабарництвом, — зазначає представник освітньої сфери.
Він зазначив, що "численні ректори мріють про скасування ЗНО", аби мати можливість отримувати хабарі під час прийому студентів.
-- Я не скажу, що система ЗНО досконала, але вона дає можливість дитині із родини без величезних статків, навчатися у пристойному університеті, -- каже освітній омбудсмен. -- І це дуже не подобається тим, хто якраз і зараховував за хабарі цих т.зв. "студентів". Ці 23 тисячі відрахували ж не за те, що їм 30 років, а за те, що вони не навчаються. Якщо людина навіть у 30 років пішла до університету і там реально навчається, її ніхто не відрахує. Я, принаймні, таких випадків не знаю, -- підсумував Сергій Горбачов.
Згідно з інформацією, опублікованою "Телеграфом", в Україні за період 2022-2023 років кількість нових чоловіків-студентів старше 30 років збільшилася у 23 рази, досягнувши позначки в 100 тисяч осіб.
#Студент #Учитель #Вища освіта #Школа #Ректор (академії) #Вищий навчальний заклад #Телеграф #Абітурієнт #Українізація #Зовнішнє незалежне оцінювання