
Етнофестиваль "Гаївка Єдності" у Львові: збереження традицій для благородної мети
27 квітня у серці Львова, на території Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) відбувся благодійний етнофестиваль "Гаївка Єдності". Свято, яке організували волонтери Благодійного фонду "Із янголом на плечі", провели заради підтримки українських військових та збору коштів на дрон VAMPIR для 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила.
Під віковими деревами Шевченківського гаю зібралися сотні мешканців Львова та туристів, аби спільно підтримати благородну ініціативу.
Фестиваль запропонував відвідувачам вражаюче святкове шоу: традиційні гаївки, фольклорні виступи, а також майстер-класи з писанкарства, гончарства та ручної вибійки на тканині. Гостям також була доступна можливість спробувати стрільбу з лука та насолодитися показами бойового гопака. Атмосферу свята підкріплював концерт, в якому взяли участь дитячі та юнацькі колективи з Львова, такі як "Намисто", "Школа Табакова", "Кадрики" та інші. Відзначили цю подію також відомі львівські артисти, які є давніми друзями фонду, серед яких переможниця "Голосу країни" Оксана Муха та співак і композитор Назар Савко.
Гостинні господині пригощали гостей традиційними українськими стравами. За внесок на добру справу можна було насолодитися галушками, варениками, борщем та кулішем, які готувалися на місці під час фестивалю.
Гостей вразила етнофотозона: професіонали в галузі фотографії та стилю сприяли створенню неповторних сімейних фотосесій у традиційному українському стилі.
Яскравою прикрасою свята стало дефіле вишиванок, що продемонструвало багатство та красу національної вишивки. Відома дослідниця традиційного одягу Роксоляна Шимчук поділилася знаннями про регіональні особливості українського вбрання. Вона також проводила експертну оцінку вишиванок для бажаючих, допомагаючи їм виявити їхнє походження та автентичність.
На заході взяли участь військовослужбовці з реабілітаційного центру "Галичина" та 24-ї бригади.
Мені пощастило поспілкуватися з військовим, який зараз проходить реабілітацію в центрі "Галичина" у Великому Любені. Ілля спостерігав за подіями, що розгорталися в гаю, демонструючи вміння володіти шаблею та виконуючи різноманітні трюки. Він родом з Харкова і за професією кухар. В душі Ілля є справжнім митцем: грає на гітарі та чудово співає. У червні 2022 року його мобілізували, спочатку він проходив службу в навчальному центрі, де працював на кухні, а згодом потрапив на фронт під Покровськ, у Донецький напрямок. Його готували до управління дронами. Проте, на жаль, трапилася трагедія – під час зіткнення з ворогом Ілля отримав серйозне поранення, внаслідок якого втратив ногу...
У Великому Любені Ілля повільно відновлюється. Психологічна реабілітація, підтримка близьких і друзів, а також, найважливіше – його кохана дівчина, разом із роботою з психологами, реабілітологами та іншими медичними спеціалістами, які вклали в його одужання не лише професійні знання, але й частину своєї душі, допомагають йому стати на ноги. Ілля планує повернутися до своєї професії і вже розмірковує, як це зробити найкраще. Він навіть спробував приготувати картопляну запіканку на протезі, без милиць. Звісно, він сумує за рідним Харківом та його мешканцями.
Гаївки, розваги та ігри на свіжому повітрі в Шевченківському гаю зібрали разом людей, які вільні духом, палко люблять свою Україну та впевнені у світлому завтрашньому дні. Вони сповнені незламного бажання прискорити нашу перемогу!
#Співачка #Львів #Україна #Харків #Данило Галицький #Ткане полотно #Борщ #Композитор #Вишиванка #Гончарство #Фольклор #Пельмені #Гопак #Писанка #Стрільба з лука #Шевченківський гай #24-та механізована бригада (Україна) #Савко Назар Остапович #Муха Оксана Володимирівна #Веснянки #14-та ваффен-гренадерська дивізія СС (1-ша Галицька) #Халуський. #Голос України #Українська кухня #Намисто. #Майстер-клас #Покровськ, Україна