Спільна історія: дослідники виявили несподівану взаємозалежність між саваною Карла Великого та сумками для печаток.

Нещодавно вчені виявили цікаву деталь, що стосується Карла Великого, володаря Каролінзької імперії. Як з'ясувалося, його поховальний саван та сумка з Вестмінстерського абатства мають однакове походження.

Учені, вивчаючи вигадливо оформлену шовкову сумку для печаток, виставлену в галереях Вестмінстерського абатства з нагоди ювілею королеви, знайшли дивовижний зв'язок. Шовк, використаний у цій сумці, збігається зі знайденим у поховальному савані Карла Великого, імператора імперії Каролінгів, чиє правління тривало з 800 по 814 рік нашої ери, пише Heritage Daily.

Фокус.Технології запустили власний Telegram-канал! Підписуйтеся, щоб залишатися в курсі найновіших та найцікавіших новин з галузі науки!

Карл Великий, важлива постать у європейській історії, належав до франкської династії Каролінгів. Він зміг об'єднати значну частину Західної та Центральної Європи, ставши першим правителем цього регіону, який здобув імператорський титул після падіння Західної Римської імперії. Після його смерті останки були поховані в соборі міста Аахен.

Нещодавні дослідження, проведені експертами з Вестмінстерського абатства, Національних музеїв Шотландії та університетів Аберістуїта і Берна, показали, що шовк із савана Карла Великого і сумка з печаткою абатства однакові за дизайном.

Обидва мають мотиви білих зайців та квіткові візерунки у відтінках золотого, синього та червоного. Ця схожість переконливо свідчить про те, що текстильні вироби походять з однієї середньовічної майстерні.

Спочатку вважали, що шовк, який використовувався для виготовлення савана Карла Великого, походить зі Сицилії. Проте новітні дослідження вказують на те, що його могли виробляти у XII столітті в Іспанії або ж у східній частині Середземного моря.

Мішок для печаток абатства, що використовувався під час царювання короля Генріха III для зберігання Великої печатки Англії, є окремим, але все ж пов'язаним артефактом з тієї ж категорії матеріалів.

Сумка була вилучена з святині святого Едуарда Сповідника в 1267 році, коли країна переживала економічні труднощі, і була передана італійським торговцям в заставу.

Метью Пейн, відповідальний за збереження реліквій Вестмінстерського абатства, висловив думку, що шовк міг бути дарунком від Річарда, графа Корнуольського та брата Генріха III, який отримав титул імператора Священної Римської імперії в 1257 році. Ця інформація надає додаткової глибини історії, пов'язуючи цінні артефакти абатства з видатними особистостями та важливими подіями середньовічної Європи.

Це відкриття ілюструє зв'язок між середньовічною торгівлею, ремеслами та політикою, відкриваючи нові горизонти для розуміння історії та її впливу на сучасні дослідження.

Раніше видання Фокус повідомляло про кістяну підлогу, що походить з XV століття нашої ери. Археологи натрапили на вражаючу знахідку в Північній Голландії.

Ми також ділилися інформацією про 14 кілограмів римських броней, які археологи виявили під час розкопок у Німеччині.

#Університет #Граф. #Музей #Англія #Італія #Шотландія #Німеччина #Іспанія #Ткане полотно #Центральна Європа #Середньовіччя #Династія Каролінгів #Карл Великий #Савана #Шовк #Вестмінстерське абатство #Абатство #Аахенський собор #Генріх III Французький #Західна Римська імперія #Франки. #Імператор! #Середземноморський басейн #Раса та етнічна приналежність у переписі населення США #Артефакт #Едуард Сповідник #Імператор Священної Римської імперії #Реліквія #Історія Європи #Купець #Стародавній Рим #Археологія #Текстиль #Сицилія

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги