Сімейні цінності, комфорт у власному помешканні або почуття національної гордості: які чинники спонукають жінок залишатися в Україні?

Центр економічної стратегії спільно з Інститутом поведінкових досліджень Американського університету в Києві здійснили дослідження, метою якого було виявити причини, які спонукають жінок залишатися в Україні. Результати показали, що 79% респонденток вважають це рішення важливим для себе.

Більшість жінок, які нині живуть в Україні, прагнуть залишатися як у своїй країні, так і в рідному населеному пункті. Приблизно 45% опитаних вважають важливим залишитися в Україні, тоді як 40% висловили таку ж думку щодо свого міста чи села. Водночас лише 6% жінок зазначили, що для них не має значення, чи залишитися в Україні, а 11% вказали, що не вважають за необхідне залишатися у своєму населеному пункті.

Прагнення жінок залишитися в Україні тісно пов'язане з їх фінансовим статусом: чим вищий дохід, тим більше жінок бажають залишитися. Наприклад, 85% жінок, які відносять себе до категорії "жодних обмежень у витратах", хочуть залишитися в країні, тоді як лише 67% з тих, хто відчуває нестачу в коштах на продукти, мають таке ж бажання.

Основною причиною рішення залишатися більшість респонденток (91%) назвали сім'ю. На другому місці опинилася відповідь "це моя країна", а на третьому -- "я маю тут житло".

Водночас 66% респонденток зазначили, що не мають бажання залишати країну, тоді як 20% хотіли б виїхати, але не мають такої можливості. Жінки, які вже мали досвід виїзду за кордон і повернулися, на 14% частіше розглядають варіант повторного від'їзду.

До категорій жінок, які більш схильні до розгляду варіанту виїзду з країни, відносяться молоді особи віком від 18 до 29 років, а також незаміжні або ті, що мають статус розлучених. Наявність дітей, їхня кількість, а також кількість дорослих у домі не мають значного впливу на бажання покинути країну.

Головним фактором, що спонукає людей до еміграції, є прагнення забезпечити фінансову стабільність і безпечне життя. Крім того, 63% жінок впевнені, що їхні діти зможуть отримати кращі можливості для розвитку за межами країни.

Водночас лише 30% респонденток зазначили, що хотіли б виїхати для отримання кращого доступу до медичних послуг.

Основною перешкодою для переїзду залишається психологічний фактор. Понад 60% респондентів висловили бажання уникати початку з нуля, адаптації до нової культури та зустрічі з невідомими викликами.

Щодо громадської думки, осуд від тих, хто залишився, не відіграє значної ролі -- лише 12% жінок вказали його як фактор.

#Психологія #Стратегія #Зв'язок #Еміграція #Громадська думка #Поведінка

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Трамп сподівається на вибачення від Гарвардського університету, заявили в Білому домі.
Білий дім: Трамп вимагає вибачення від Гарварду.
Трамп запроваджує загрозу для Гарварда у вигляді "політичних" податків.
Теги