Система оцінювання, що була запроваджена нещодавно, викликала обурення серед педагогів та батьків.
Міністерство освіти і науки України презентувало нову схему оцінювання знань школярів за семестр, проте вона викликала хвилю критики серед педагогів і батьків. Замість спрощення навчального процесу, вчителі називають нововведення абсурдним і таким, що лише додає паперової роботи, але не покращує якість освіти.
Оновлена система оцінювання передбачає виставлення балів за різними категоріями результатів у кожному предметі. Наприклад, вчитель історії України оцінює учнів за трьома основними критеріями, а потім формує загальну оцінку за семестр. Таким чином, замість однієї підсумкової оцінки, учень отримує чотири: три за окремі категорії результатів та одну загальну.
У коментарях до публікації МОН у Facebook українці різко розкритикували нововведення. Педагоги скаржаться на надмірне ускладнення їхньої роботи, особливо в умовах змішаного навчання, постійних тривог та нестачі часу:
Батьки не усвідомлюють значення нової системи та її переваг для дітей:
Учасники освітнього процесу в загальному звертаються до Міністерства освіти і науки з проханням врахувати думку вчителів-практиків та уникати зайвої бюрократії, яка не сприяє вирішенню актуальних проблем у сфері освіти.
Нагадуємо, що діти залишають Україну до досягнення повноліття: побоювання щодо мобілізації посилюються.
Нещодавно ми обговорювали, як батьки створюють конфліктні ситуації у навчальних закладах: які є способи уникнути подібних суперечок.
Крім того, батьки понесуть відповідальність за образливі жарти: штрафи за булінг у навчальних закладах збільшаться в десять разів.
#Булінг #Учитель #Школа #Українці #Facebook #Міністерство освіти і науки України #Бюрократія #Історія України #Конфлікт (процес) #Страх.