Автор ідеї також має намір розробити пристрій, який буде підтримувати волонтерів у виготовленні маскувальних сіток.
Учень створив інноваційну модель автоматизованої системи захисту від ворожої техніки. Завдяки своєму творчому досягненню, юний винахідник з Івано-Франківська здобув перше місце на конкурсі військових моделей. Хлопець ділиться, що захоплення технікою йому передав батько, який, на жаль, загинув, захищаючи Україну. Тепер його мрія — розробити зброю, яка допоможе Україні досягти перемоги. Детальніше про це розповідає наш кореспондент Віталій Когуч.
Юний винахідник Володимир Батюк показує модель:
"Є серводвигун, я за нього буду тримати знизу, і от я кручу його, він повертає цю конструкцію, а стріляє вона завдяки лазеру який тут є, і коли він бачить поблизу перешкоду, то він стріляє".
Тринадцятирічний Володимир роз'яснює, як функціонує його винахід. Гармата активується і починає стріляти, щойно ворожа техніка входить у зону її дії, завдяки чому запускається система захисту.
"Коли він виявляє об'єкти на відстані від 40 сантиметрів до одного метра, то здатний вистрілити лазером. Це може функціонувати як система протиповітряної оборони, її можна вдосконалити, адже це лише прототип. Її можна встановити на ніч, і в разі виявлення чогось з боку, навіть якщо хтось перетне кордон, вона зможе не лише попередити, але й знищити загрозу на самій межі," - розповів винахідник.
Учень мріє створити зброю, яка б допомогла захисникам здобути перемогу. Батько хлопця загинув, боронячи рідну землю. Сергій Батюк вирішив стати на захист своєї країни з початком повномасштабного вторгнення. Хлопчик згадує, що любов до робототехніки йому привив саме батько:
Мій тато справив на мене величезний вплив, і хоча він залишив цей світ, його пристрасть до справи продовжує жити в мені. Я пам'ятаю, як у віці 9 або 10 років ми разом займалися програмуванням, писали коди та ремонтували різні речі. Ці моменти стали для мене безцінними уроками, і тепер я володію багатьма знаннями завдяки йому.
Володимир займається гуртком робототехніки вже близько шести місяців. Нещодавно він став переможцем обласного конкурсу моделей військової техніки зі своєю розробкою. Над створенням свого проекту хлопець працював під наглядом Олександра Аронця. Вчитель зазначає, що як тільки учень дізнався про ідею, відразу ж взявся за її реалізацію.
Його батько мав велике бажання, щоб син освоїв електроніку. Залюбки згадує він спільні моменти, проведені за роботою з татом. Це прагнення щось створити завжди було в ньому, і коли з’явилася нова ідея, він знайшов спосіб, як об'єднати два проєкти, які вже були в розробці.
Володимир має безліч ідей, і, крім розробок, які можуть стати в нагоді на фронті, він також бажає підтримувати тих, хто працює в тилу. У найближчому майбутньому хлопець планує реалізувати проект технічного пристрою, що допоможе волонтерам у виготовленні маскувальних сіток.
Віталія Когуч, Віталій Магалатій та Андрій Гаргара. Івано-Франківськ, телеканал "5".
Ознайомтеся також: українець-баяніст, який проживає в Нідерландах вже 25 років, активно підтримує Збройні Сили України. Досліджуйте, чим особливе медичне авто, яке він придбав для допомоги. Для цього музикант виступив на 50 концертах, аби зібрати понад 30 тисяч євро.
Ознайомтесь також із цією історією: як бельгійка з українськими коренями активно долучається до волонтерської діяльності в умовах несправедливої війни. Вона поділилася, що її батьки відпускали її до України з великим хвилюванням.
Дивіться також:
#Україна #Модель #Школа #Івано-Франківськ #Збройні сили України #Робототехніка #5 канал (Україна) #Волонтерство #Машина. #Гармата. #Нідерланди #Євро #Бельгія #Винахід #Військові технології #Винахідник #Лазер #Протиповітряна боротьба #Задній (військовий) #Електроніка