"Для того, щоб аграрний сектор залишився життєздатним, йому необхідно undergo трансформацію": керівник KPMG в Україні.

Андрій Тимошенко ділиться своїм баченням щодо того, як аграрні підприємства можуть не лише зберегти свої позиції, але й розвиватися завдяки співпраці з технологічними компаніями.

Андрій Тимошенко, директор напрямку стратегії та операційних покращень KPMG в Україні, поділився аналітикою щодо поточного стану агротехнологій в Україні. За його словами, навіть у надскладних умовах агросектор залишається ключовим драйвером економіки: "Близько половини всіх валютних надходжень в Україну - це агросектор, попри те, що третина працівників мобілізовані, а частина сховищ та техніки знищена".

Цю інформацію він поділив на конференції Mind WinTech Summit 2025.

Тимошенко зазначив, що український агротехнологічний сектор не дотягує до рівня європейських країн за обсягом інвестицій. Наприклад, у Жовтогарщині (можливо, це вигадане ім'я або помилка в оригінальному тексті) з меншими масштабами агросектору, агрітех отримує фінансування у кілька разів більше.

За оцінкою команди KPMG, в Україні діє близько 150 стартапів у сфері агробіотехнологій. Більшість з них базуються у Києві, проте інноваційні рішення активно розвиваються і в прифронтових регіонах, де сільське господарство складає основу економіки.

"Технологічні підприємства не з'являються на порожньому місці - їх створення є реакцією на певні виклики," - зазначив Тимошенко.

Серед ключових проблем можна виділити нестачу трудових ресурсів, зміни клімату, заміновані території та зруйновану інфраструктуру. У відповідь на ці виклики виникають інноваційні рішення, що стосуються роботизації, автоматизації та ефективного управління.

Ось кілька з найпривабливіших прикладів інноваційних рішень від українських стартапів:

"Тестові майданчики для стартапів є надзвичайно важливим ресурсом. Хоча агрохолдинги володіють власними полями, молоді підприємства часто не мають можливості отримати доступ до умов, в яких можна перевірити їхні інноваційні рішення," - зазначив фахівець.

Серед рекомендацій для агрокомпаній варто зазначити важливість співпраці з інноваційними командами, автоматизацію виробничих процесів та впровадження екологічно чистих практик, що відкриють двері до міжнародних ринків.

Тимошенко рекомендує стартапам більш активно налагоджувати співпрацю з державними структурами, залучатися до грантових ініціатив, а також об'єднувати зусилля з університетами та компаніями як в Україні, так і за її межами.

"Мова не тільки про збереження існування - агробізнес і технології здатні стимулювати розвиток і стати невід'ємною частиною світової інноваційної екосистеми", - підкреслив Тимошенко.

Фон. Раніше видання Mind інформувало, що якщо штучний інтелект здатний надати результат за 10 хвилин, то це вже не є чимось нереальним, а стало частиною бізнес-реальності. Олексій Щербатенко, співвласник групи компаній IT-Enterprise, поділився думками щодо розвитку ERP-систем, юридичних технологій на базі ШІ та ініціатив, які дозволяють заощаджувати мільярди.

#Університет #Київ #Україна #Сільське господарство #Інфраструктура #Інвестиції #Мобілізація #Бізнес #Інновації #Економіка #Стартап-компанія #Штучний інтелект #Стратегія #Еволюція #KPMG #Мінливість та зміна клімату #Автоматизація #Пейзаж

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Франція відкриває свої двері для іноземних науковців.
Міністерство освіти і науки передбачає, що вищі навчальні заклади приймуть від 75 до 80 тисяч студентів на бюджетну основу.
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про реалізацію 21 нового проекту, спрямованого на облаштування укриттів у навчальних закладах і військових ліцеях.
Теги