Що станеться, якщо вживати банани кожного дня: ось які наслідки ви можете очікувати.

Банани вважаються "поживою для мозку", вони здатні надати енергію перед фізичними навантаженнями, є відмінним доповненням до ранкових страв і зручним перекусом, який легко взяти з собою. Для багатьох людей цей універсальний фрукт став невід'ємною частиною щоденного меню. Проте, чи дійсно це корисно? Дієтолог пояснила, які наслідки можуть виникнути від щоденного споживання бананів і кому слід бути обережними з їх вживанням.

Нагадуємо, що раніше ми ділилися порадами про те, як правильно зберігати банани, щоб вони залишалися свіжими і не темніли протягом майже місяця.

Згідно з інформацією, наданою Міністерством сільського господарства США (USDA), середня калорійність банана становить приблизно 105 калорій. У ньому міститься 27 грамів вуглеводів, 14 грамів цукру, 5 грамів клітковини та 422 міліграми калію. Цей фрукт також є відмінним джерелом вітамінів C та B6, а також магнію, натрію і калію, повідомляє американське видання Delish.com.

Окрім цього, банани мають низку й інших переваг.

Ці фрукти - багаті на вуглеводи, які найкраще вживати в поєднанні з корисними жирами та/або білками. Це пов'язано з тим, що вуглеводи перетравлюються швидше, ніж білки або жири, тому, якщо їх їсти окремо, вони можуть різко підняти рівень цукру в крові, а потім і впасти. Але якщо банан з'їсти з жменею горіхів або йогуртом, то заряду енергії вистачить на довше і рівень глюкози в крові довше залишатиметься стабільним, повідомляє видання Eatingwell.com.

Якщо вживати банани у складі збалансованої їжі, то вони допомагають довше залишатися ситими. Відчуття ситості між прийомами їжі знижує ймовірність того, що з'явиться неконтрольований потяг до їжі, що з часом може призвести до збільшення ваги.

Хоча немає конкретних свідчень того, що банани безпосередньо допомагають у схудненні, вони все ж є зручним і доступним продуктом, який можна легко додати до дієти для контролю ваги та покращення фігури.

Один банан містить 3 грами клітковини, яку багато людей недоотримують у своєму харчуванні. Як вже зазначалося, клітковина сприяє тривалішому відчуттю насиченості. Додатково, пектин, який є в бананах, підтримує організм у виведенні токсинів, виконуючи роль своєрідної "мітли" для кишкового тракту.

Цікаво, що в більш зелених або трохи стиглих бананах міститься більше пектину, ніж у перестиглих. Крім того, банани є джерелом особливого виду клітковини, яка виконує функцію пребіотика і сприяє поліпшенню функцій кишечника.

Ці фрукти - чудове джерело калію, в одному середньому банані його міститься 422 мг і це 9% від рекомендованої добової дози. Калій дуже важливий для здоров'я серця, тому банани зазвичай радять додавати в раціон людям з ризиками або діагнозами серцевих захворювань. Також калій допомагає знизити артеріальний тиск - одну з основних причин серцево-судинних захворювань.

Банановий смузі або вівсянка з бананом, приготовлені на ніч, позитивно впливають на здоров'я серцево-судинної системи.

Менш відомий факт про банани - вони багаті на антиоксиданти, які можуть мати протираковий ефект, особливо в разі раку підшлункової залози та молочної залози. Високий вміст антиоксидантів допомагає організму контролювати запалення і пошкодження тканин, що стає причиною хвороб серця, діабету, раку та інших.

Але банани можуть виявитися ідеальним вибором не для всіх. За словами дипломованої дієтологині Лорен Манакер, з цими фруктами слід бути обережними людям, які дотримуються дієти з низьким вмістом калію, а також тим, у кого "стрибає" рівень цукру в крові після їжі. Оскільки банани містять вуглеводи і цукор, то користь для людей, які страждають на діабет, може бути сумнівною. Водночас, за даними Гарвардської школи громадської охорони здоров'я (Harvard TH Chan School of Public Health), банани виділяють менше глюкози в кровотік, ніж, наприклад, білий хліб.

Гіперкаліємія виникає, коли рівень калію в крові занадто високий, хоча цей стан зустрічається рідко. Згідно з даними клініки Клівленда, тільки 2-3 % людей мають високий рівень калію. "У здорової загалом людини малоймовірне виникнення гіперкаліємії при вживанні одного банана на день, особливо якщо решта її раціону не містить надмірно великої кількості продуктів, багатих на калій", - каже дієтолог.

Отже, вживання одного банана на день, ймовірно, є безпечним. Однак питання, чи можна споживати більше, залежить від особливостей вашого здоров'я та харчування. Наприклад, для осіб із проблемами шлунка, які здатні перетравлювати лише банани, вживання більш ніж одного плоду може бути прийнятним. Проте це не рекомендується для тих, хто споживає велику кількість бананів разом з "значною порцією" їжі, багатої на вуглеводи, зазначає експерт з харчування.

Якщо говорити про те, чи можна дитині щодня їсти банани, то, як правило, фахівці радять давати їх дитині лише починаючи з трьох років і не більше одного. Школярам можна їсти по два фрукти на день.

#Харчові волокна #Жир. #Цукор #Кров #Кишечник #Організм #Їжа #Діабет #Вуглеводи #Серцево-судинні захворювання #Серце #Раціон #Муса (рід) #Антиоксидант #Йогурт. #Міністерство сільського господарства США #Глюкоза #Калій #Пектин #Вітамін B6

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Трамп сподівається на вибачення від Гарвардського університету, заявили в Білому домі.
Білий дім: Трамп вимагає вибачення від Гарварду.
Трамп запроваджує загрозу для Гарварда у вигляді "політичних" податків.
Теги