Він також підкреслює, що риторика Трампа стосовно України кардинально змінилася після спроби його імпічменту.
Запровадження санкцій проти опозиційного лідера Петра Порошенка підвищує загрози для України, особливо в контексті негативного ставлення президента США Дональда Трампа до президента України Володимира Зеленського. Таку думку висловлює професор соціології Memorial University (Канада) Антон Олійник у своїй статті для "Української правди".
Він також підкреслює, що риторика Трампа стосовно України кардинально змінилася після спроби його імпічменту., пов'язаної із розмовою президента США з новообраним українським президентом у липні 2019 року.
"Спроба імпічменту залишила значний відбиток на його сприйнятті світу, зокрема у контексті української ситуації. До цього важливого етапу американський президент висловлювався про Україну приблизно так само, як і його попередник Барак Обама. Це підтверджується порівняльним аналізом офіційних виступів президентів України, США та Росії, які мали місце протягом одинадцятирічного конфлікту", - зазначає соціолог.
За його словами, спроба імпічменту віддалила Трампа від американського "мейнстриму" щодо війни в Україні.
"Неуспішний імпічмент значно змінив акценти Трампа. Після цього він більше не звертався до поглядів на війну, які мали два попередні президенти США. Його ставлення до України після невдалої спроби імпічменту характеризується сприйняттям цієї країни як глибоко корумпованої, а також асоціюється з фейковими новинами та неправдою", - зазначає Олійник.
Незважаючи на те, що Зеленський, Порошенко та Олександр Турчинов, який виконував обов'язки президента України на початку російської агресії, мають різні політичні погляди, в їхніх виступах на тему війни можна помітити спільні акценти. Варто зазначити, що промови Порошенка та Турчинова були видалені з офіційного сайту президента України. У США ж такі документи зберігаються у відкритому доступі після закінчення президентського терміну завдяки національним архівам. Їхня доступність не залежить від думки нового президента щодо своїх попередників, - підкреслює науковець.
"Чи можливо запобігти розвитку подій за сценарієм помсти у відносинах України з адміністрацією Трампа? Зміна цієї ситуації є критично важливою як для України, так і для її президента. Без цього мир на умовах Трампа стане важким тягарем для держави. Не можна відкидати ймовірність того, що змінити позицію Трампа щодо України вже може бути запізно. У такому випадку залишається варіант загального військового призову та "тотальної війни" за підтримки Європи", - зазначає Олійник.
"Цей сценарій розвитку подій має певні ризики, багато з яких залежать від зовнішніх факторів. Наприклад, наскільки стабільною залишиться підтримка європейських партнерів України та чи зможуть вони забезпечити необхідні обсяги постачання озброєння без участі США? Проте існують також ризики, що походять із внутрішніх причин. Складно очікувати збереження національної єдності, коли виступи колишнього президента "викреслені" з контексту історії війни, а він сам опинився під довічними санкціями", - підкреслює професор Олійник.
Згідно з інформацією від 5.ua, президент Зеленський офіційно підписав указ, що вводить безстрокові санкції РНБО проти колишнього президента Петра Порошенка. Цей крок викликав обурення серед журналістів, активістів, волонтерів та військовослужбовців, які вважають рішення РНБО "необдуманим" та "непрактичним". Вони наголошують на тому, що такі дії є проявом переслідування політичних супротивників напередодні виборів в Україні.
Читайте також: Санкції, накладені на Порошенка, є актом політичного переслідування - колишній радник Трампа.
Дивіться відео:
#Росія #Європа #Україна #Президент України #Володимир Зеленський #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Українська правда #Архів #Опозиція (політика) #Петро Порошенко #Канада #Нація #Барак Обама #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Соціологія #Вчений #Імпічмент #Сталінські репресії #Рада національної безпеки і оборони України #Риторика #Олександр Турчинов