
Наявність активного соціального життя не завжди йде на користь, з'ясували вчені.
Останні дослідження вчених показали, що соціальні зв'язки можуть мати негативний вплив на здоров'я та тривалість життя. Вони вважають, що це пояснює, чому деякі люди уникають розширення своїх соціальних мереж, повідомляє InterestingEngineering.
Дослідники з Фонду горил Діан Фоссі, а також з університетів Ексетера і Цюриха, протягом більше двох десятиліть аналізували дані про 164 горил з Національного парку Вулканів у Руанді. Їхні дослідження показали, що соціальна взаємодія може впливати на здоров'я та тривалість життя цих тварин.
"Сильні соціальні зв'язки можуть бути надзвичайно корисними, але іноді це не так. У самок такі зв'язки зазвичай асоціюються з нижчим рівнем захворювань, тоді як у самців спостерігається протилежна тенденція. Причини цього явища поки залишаються нез'ясованими, але, ймовірно, справа не лише в ризику передачі інфекцій," – зазначив провідний автор дослідження та старший науковий співробітник Цюрихського університету Робін Моррісон.
Вчені аналізували вплив основних зв'язків, процес інтеграції в колектив, обсяги групи та ступінь конфліктності. Їхні висновки демонструють, що "ідеальний" стиль поведінки варіюється в залежності від ряду факторів, таких як стать, вік, наявність дітей та інші аспекти.
"Соціальне оточення є одним з найбільш вагомих факторів, що впливають на здоров'я та тривалість життя людей і інших соціальних ссавців. Проте наше дослідження виявило, що це не завжди означає, що більш активні та міцні соціальні зв'язки є найкращими. У певних випадках, риси соціальної поведінки, які раніше вважалися негативними, можуть виявитися корисними", - зазначив доктор Сем Елліс.
Вчені також грунтовно проаналізували соціальні взаємини чотирьох видів горил, щоб підкреслити їхні відмінності.
Гутангара, зріла самка, має чудові взаємини в своїй групі, але найбільше уваги віддає своїм нащадкам. Вона виявилася найуспішнішою матір'ю в рамках дослідження.
* Меггі - колишня домінантна самка, поєднувала агресію й турботу. Після смерті самця взяла лідерство на себе. Демонструє рідкісний тип для самок.
Тітус – самець зі сріблястою спиною, який втратив своїх батьків і групу ще в дитинстві. Проте, у 15 років він став лідером і зберіг своє домінування протягом наступних двох десятиліть. Відомий своєю врівноваженістю та спокійною натурою.
Кантсбі - це унікальний сріблястоспинний самець, який утримував титул лідера протягом 22 років, встановивши рекорд серед горил. Він став батьком не менше 28 малюків, відзначаючись миролюбним характером і шануванням серед своїх родичів.
На думку експертів, ці життєві розповіді демонструють, як різноманітні соціальні стратегії — будь то акцент на взаємозв'язках, лідерських якостях, агресивності чи миротворчості — можуть впливати на досягнення успіху або зазнання поразки, залежно від конкретного соціального середовища.
Раніше УНІАН розповідав про революційне відкриття учених, яке пояснило, чому восьминіг такий розумний. Зокрема, ішлося, що восьминоги і люди можуть мати давній еволюційний зв'язок, який допомагає пояснити видатний інтелект головоногих. Згідно з висновками, обидва види можуть простежити свою когнітивну складність до спільного предка, який жив близько 518 млн років тому.
Дослідники виявили, що мозок восьминогів і людей розвинувся в дуже схожий спосіб, незважаючи на те, що їх еволюційні шляхи були абсолютно різними. Це явище було охарактеризовано вченими як конвергентна еволюція, що дозволило зробити висновок про існування "загальної біологічної стратегії для формування інтелекту в далеких еволюційних лініях".
#Університет #Мозок #Стратегія #Зв'язок #Українське незалежне інформаційне агентство #Агресія #Інфекція #Еволюція #Останній універсальний спільний предок #Розвідка #Жінка #Чоловік #Ссавець #Руанда #Горила. #Восьминіг. #Соціальне середовище #Цюріхський університет #Головоногий молюск