Врятувати життя та протистояти ворогу: як функціонують "Янголи війни"

Більше 70% поранених та травмованих військових після курсу лікування знову стають до строю! Ці цифри наведені Медичними силами ЗСУ. Зокрема, завдяки самовідданості бойових медиків, українські захисники виживають у складних умовах. У цьому році Школа тактичної медицини підготувала понад дві тисячі "Янголів війни". Як проходить їхнє навчання та які завдання вони виконують на передовій – дивіться у сюжеті Михайла Манилюка.

Вони мчать у важкодоступні місця.

Оцініть, через яке болото потрібно проводити евакуацію постраждалих. Танки залишили глибокі сліди.

Їх прозвали "Воїнами світла". Вони невтомно прагнуть врятувати життя тих, хто щодня бореться за свободу своєї батьківщини, захищаючи її від російських загарбників, і вдень, і вночі.

Позивний "Ліса" - це військовий медик.

Найпоширеніші травми, з якими ми зустрічаємось під час сучасних конфліктів, пов’язані з осколковими пораненнями. Зазвичай найбільше страждають кінцівки - руки та ноги. Іноді може бути уражено цілу половину тіла, що вкрита осколками.

Кожен етап евакуації поранених регулярно вдосконалюється бойовими медиками під час тренувань на полігоні. Проте неможливо передбачити всі можливі сценарії, що можуть виникнути в умовах справжнього бою. Евакуація під вогнем ворога має свої суттєві відмінності.

Євгенія Слівко, т.в.о. начальника відділу комунікацій Командування Медичних сил ЗСУ:

Навчання тривають близько місяця. В цей період військовослужбовці, крім того, що отримують теоретичні знання, мають закріпити їх на практиці. Ми це називаємо добовими виходами. Вони відбуваються вдень і вночі. Військовослужбовці мають бути звиклі до різних обставин. Тому, звичайно, вони відбуваються максимально наближені до тих сценаріїв, які можуть відбуватися на полі бою.

В Командуванні Медичних сил ЗСУ розповідають: цьогоріч Школа тактичної медицини підготувала понад дві тисячі бойових медиків.

Микола Компанієць, керівник відділу тактичної медицини у Командуванні Медичних сил Збройних Сил України:

Це військовослужбовці чинних бойових підрозділів. Ми також організовуємо підготовку бойових медиків і інструкторів з тактичної медицини за кордоном. Станом на жовтень місяць 24 року ми провели злагодження інструкторів всіх навчальних центрів, хто викладає тактичну медицину, а саме підготовку бойових медиків на фондах нашої Школи тактичної медицини для стандартизації викладання, щоб програма відповідала уніфікованим вимогам.

Навчання тривають, адже бойові медики завжди потрібні на лінії зіткнення! Втім, кожному бійцю не менш потрібно знати ази з тактичної медицини.

Євгенія Слівко, т.в.о. начальника відділу комунікацій Командування Медичних сил ЗСУ:

Наші бойові медики мають таку мудрість: якщо ти знаєш, значить, ти врятований! Адже не завжди їм вдається дістатися до пораненого на полі бою. Ця професія є однією з найбільш втомлюючих, особливо з психологічної точки зору. Тому важливо постійно підтримувати наші Сили оборони.

Бойові медики перебувають на передовій цілодобово. Часто, рятуючи поранених товаришів з-під вогню, вони самі беруть участь у протистоянні російським окупантам. Тому їх справедливо можна назвати "Янголами фронту".

#Лікар #Школа #Боротьба #Військовослужбовці #Збройні сили України #Медицина #Лінія фронту #Екстрена евакуація #Танк #Тактичний догляд за пораненими в бою #Евакуація постраждалих #Ворожий комбатант #Постконтузійний синдром

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги