Русифікація учнів в Україні: механізми впливу кремлівської ідеології на анексованих землях.

Активна пропаганда Кремля практично не залишає дітям шансів на формування проукраїнських переконань.

Були українськими школярами, а можуть стати студентами російських вишів. Кремль продовжує свою пропагандистську політику та інтегрує школярів із тимчасово окупованих територій. Організовує вивезення українських старшокласників до своїх університетів, створює для них пільги та русифікує українських дітей. Як працює ідеологія Кремля на окупованих територіях та чому саме діти є важливим об'єктом для російської пропаганди, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Карини Шевченко.

Росія доставила учня з захопленого Бердянська на відстань 800 кілометрів до столиці Забайкалля, Чити, для участі у пропагандистській програмі "Університетські зміни". У рамках цього заходу школярів з окупованих територій, нібито, знайомлять з вищими навчальними закладами Росії, де вони можуть продовжити навчання. Проте основна мета полягає в тому, щоб нав’язати дітям ідеологію Кремля.

"Діти, що проживають в окупованих зонах, є не лише об'єктом, а й активними учасниками пропагандистських кампаній. Поза межами навчальних закладів вони стають об'єктами маніпуляцій, проте в школах здатні транслювати цю пропаганду далі, і це виявляється надзвичайно ефективним", - зазначив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Кремль активно реалізує пропагандистські ініціативи серед учнів. Починаючи з 2014 року, на захоплених територіях противник знищує українські навчальні матеріали та впроваджує російську освітню систему.

"Російські представники, усвідомлюючи значний потенціал молоді, яку слід перенавчити та виховати, намагаються впровадити нові цінності та культурну ідентичність, використовуючи дітей для агітації вступу до своїх вищих навчальних закладів", - зазначив речник центру національного спротиву Остап.

Лише за цей рік майже 4 тис. українських школярів з окупованої Донеччини вивезли до росії. Там їх всіляко заманюють до своїх університетів. Обіцяють навіть пільги.

"росіяни підводять під те, що абсолютно ті ж самі правила для дітей з території рф, такі ж самі і для дітей з окупованих територій, проте агітують саме на окремі місця. Водночас активніше є агітація саме залучення до навчання у військові заклади, щоб згодом використати наших дітей у війні проти України", - наголосив Остап.

Караван вербувальників українських школярів не припиняється. Цього місяця до шкіл окупованого Маріуполя прийшли з рекрутингом військові заклади, зокрема, агітують до вступу у військовий навчальний центр при Південному федеральному університеті.

"Виключно військова складова, виключно рекрутинг у військові училища, які функціонують на території російської федерації і це буде посилюватися на весні. Якщо ми раніше таке бачили в Маріупоілі, то зараз це стосується усіх міст: Токмак, Бердянськ, Мелітополь. І зараз вони звідти не вилазять, вони йдуть хвилями. Що спадає на око, і це підтверджується, що це цілеспрямована акція, цілеспрямована політика - вони ніколи не перетинаються", - сказав Андрющенко.

Дітям демонструють ідеальну картинку російської армії. Мовляв, як чудово бути курсантом, яка потужна ворожа армія. Водночас, наголошують, що захищати українським дітям чомусь варто "матушку расію". Але про всі реалії, які відбуваються на фронті, росіяни мовчать.

Протягом майже трьох років діти піддаються постійному впливу російської пропаганди, де армія подається як щось позитивне. Це формує у них ідентичність росіян. У Росії існує свідома політика, яку фактично реалізує Львова-Белова, і вони дотримуються її з великою ефективністю. Це сумна реальність, яку ми повинні визнати: це працює. Це не лише про військові паради у школах, але й про так звані табори. Вони активно використовують ці методи як на території Росії, так і на окупованих територіях, демонструючи високу мобільність, - зазначив Андрющенко.

Пропагандистська машина з молодших класів русифікує школярів. Вони вимушено стають учасниками різноманітних патріотичних секцій, малюють малюнки російським вбивцям на фронт. Активна пропаганда Кремля практично не залишає дітям шансів на формування проукраїнських переконань.. Адже тих, хто наважується висловитися на підтримку України, чекають утиски. Через це частина родин все ж намагається виїхати з окупованих територій. Проте ефективно протидіяти російській пропаганді на захопленій ворогом території Києві поки що не вдається.

#Університет #Тарас Шевченко #Київ #Заклад вищої освіти #Реклама #Підручник #Російська мова #5 канал (Україна) #Політика #Кремль (фортифікаційна споруда) #Росіяни #Імператорська російська армія #Патріотизм #Донецька область #Маріуполь #Ідеологія #Русифікація #Мелітополь #Російська інтервенція до Криму (2014) #Пропаганда в Російській Федерації #Бердянськ #Забайкалля #Чита, Забайкальський край #Токмак, Запорізька область #Південний фронт (Радянський Союз) #Курсант-офіцер

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги