Здійснювати неможливе: дослідники виявили у певних серцевих клітинах виняткову властивість.

Серцеві захворювання, які врешті-решт призводять до необхідності операцій з імплантації штучних компонентів, можуть здаватися вироком для багатьох пацієнтів. Проте нещодавно дослідники виявили, що невелика частина таких людей має здатність до регенерації серцевої тканини.

Нещодавно проведене дослідження вчених з Кардіологічного центру Сарвера при Університеті Арізони виявило, що людське серце має певну обмежену здатність до регенерації м'язових клітин. Дослідники з'ясували, що у деяких людей є можливість відновлювати серцеву тканину, навіть якщо їхнє серце було замінене штучним аналогом, повідомляє University of Arizona Health Sciences.

У Фокус.Технології запустили власний Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб залишатися в курсі найновіших та найцікавніших подій у світі науки!

Дослідження, яке було опубліковано в журналі Circulation і проведене під керівництвом доктора Хешама Садека, має потенціал для впровадження нових методів лікування серцевої недостатності. Це захворювання торкається приблизно 7 мільйонів дорослих у Сполучених Штатах, і, за даними Центру контролю та профілактики захворювань, є причиною близько 14% всіх смертей щорічно.

Наукова робота вчених була зосереджена на пацієнтах, які використовують штучні серця, зокрема пристрої для допомоги лівому шлуночку (LVAD), які являють собою механічні насоси, що допомагають серцю циркулювати кров. Доктор Садек співпрацював з міжнародною групою експертів за підтримки програми "Трансатлантичні мережі передового досвіду" фонду Leducq, щоб вивчити можливості регенерації серцевого м'яза у цих пацієнтів. Основою для дослідження послужили тканини, надані доктором Ставросом Дракосом з Університету Юти.

Використовуючи передові методи вуглецевого датування, розроблені вченими з Каролінського інституту, дослідники виявили, що швидкість регенерації серцевих клітин у пацієнтів з LVAD у шість разів вища, ніж у здорових серцях. Доктор Садек зазначив: "Це найпереконливіший з наявних у нас доказів того, що клітини серцевого м'яза людини справді можуть відновлюватися", пов'язавши цей феномен з можливістю відпочинку серцевого м'яза як ключового фактора регенерації. Отримані результати ґрунтувалися на більш ранніх дослідженнях Садека, які показали, що хоча клітини серця активно діляться внутрішньоутробно, вони припиняють цю діяльність незабаром після народження.

Введення LVAD, яке забезпечує "відпочинок" для серця шляхом механічного перекачування крові, нагадує процес відновлення, що відбувається в скелетних м'язах після травми. Це спостереження відповідає клінічним випадкам, коли деякі пацієнти демонструють значне поліпшення стану серця після імплантації, що іноді дозволяє видалити пристрій. Наступні дослідження будуть націлені на розкриття причин, чому лише у 25% пацієнтів з LVAD спостерігається істотна регенерація серцевого м'яза.

Доктор Садек має на меті виявити молекулярні механізми, які могли б запустити цей процес універсально, що відкриває нові можливості для лікування серцевої недостатності у більшої кількості пацієнтів. "Якщо вдасться зробити так, щоб усі реагували на цей механізм, -- підкреслив він, -- це фактично дозволить вилікувати серцеву недостатність". Дослідження в сфері регенеративної медицини, а також розробки у галузі стовбурових клітин і редагування генів неодноразово демонструють, що маніпуляції з певними молекулярними шляхами можуть призводити до непередбачуваних результатів, які здатні стати проривом у багатьох наукових напрямках.

Раніше видання Фокус повідомляло, що дослідникам вдалося зафіксувати перші миті функціонування серця в ембріоні. Аналізуючи ці початкові секунди життя серцевого органу у незрілих ембріонах, науковці отримали безліч цікавих відомостей, зокрема, що серце починає свою діяльність ще до завершення свого формування.

Фокус також висвітлював питання, скільки часу здатен функціонувати мозок після зупинки серця. Дослідники провели аналіз понад п’ятисот випадків пацієнтів із зупинкою серцевої діяльності і встановили, що наш мозок є справжнім бійцем, який наполегливо бореться за своє існування до останнього моменту.

#Кров #Медицина #Терапія #Мозок #М'яз #Серце #Хвороба #Клітина (біологія) #Тканина (біологія) #Стовбурова клітина #Університет Арізони #Джин. #Ембріон #Регенерація (біологія) #Серцевий м'яз #Серцева недостатність #Шлуночок (серце) #Університет штату Юта #Вуглець #Скелетні м'язи #Зупинка серця

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги