Режисер Троїцький зазначає: усвідомлена частина західного світу вже усвідомила, що Україна та Збройні сили України є їхнім спільним щитом.

Серед усвідомленої частини західного суспільства виникає відчуття, що Україна стала останнім бастіоном свободи та демократії, де все ще зберігаються важливі цінності. Внаслідок цього, ставлення до нас, як до жертви, починає змінюватися.

Таку точку зору в інтерв'ю для Укрінформу висловив Влад Троїцький, український режисер, драматург, засновник і художній керівник гуртів "ДахаБраха", Dakh Daughters, "ЦеШо" та проєкту NOVAOPERA, а також президент громадської організації "ГогольFest".

На певному етапі (на початку великомасштабного вторгнення) образ жертви дійсно викликав резонанс. Однак сьогодні наше сприйняття, як жертви, змінюється. Чимало свідомих представників західного суспільства вже усвідомлюють, що Україна є останнім бастіоном свободи та демократії, де зберігаються важливі цінності. Ми їх відновлюємо та надаємо новий зміст. Звісно, є й така частина населення, яку легко вводити в оману, стверджуючи, що українці "приїхали" або "навіщо витрачати гроші, якщо вони все одно програють". Ці люди не можуть мислити стратегічно: адже в разі, якщо Україну окупують, насамперед з'явиться величезна хвиля біженців, а також відбудеться масова мобілізація тих, хто залишиться, до російської армії. Цій армії знадобиться "продовження свята" — країни Балтії, Польща, а "п'яті колони" там чимало. На жаль, концепція "Четвертого рейху" не є вигадкою, а реальністю, - підкреслив він.

За словами Троїцького, на жаль, європейці дуже повільні, але вони розуміють, що "ми їм даємо час, тому що в конвенційній війні майже жодна країна Європи неспроможна виграти. Єдиний захист для них - це Україна, ЗСУ зі своїми новітніми технологіями, креативністю. Тобто, ми набуваємо функцій героя".

Режисер поділився, що в останніх числах червня він започаткував великий проект під назвою "AntIDote". Його мета – через мистецтво надати суспільству "щеплення" від маніпуляцій і дезінформації, виховати культуру діалогу та об'єднати штучно розділені спільноти українців навколо сучасного українського міфу.

"В концепцію "я - українець" слід вносити уявлення про сучасну Україну, щоби об'єднатися навколо цього, навколо нашої спільної мети", - акцентував Троїцький.

Він наголосив, що також дуже важливим напрямом є робота з дітьми та підлітками, щоб вони відчували свою належність до українства, але в жодному разі не можна цього робити, як росіяни, які знімають безліч пропагандистських фільмів, просто завалюють ними телебачення - а це майже не спрацьовує.

"Ми повинні розробляти привабливі ініціативи, щоб молодь відчула гордість та усвідомила, що висловлюючи "я - українець", вона належить до великого народу. Це можливо завдяки різноманітним культурним проектам, таким як фільми, концерти, театральні вистави і книги. Важливою є участь Міністерства освіти України, щоб ці ідеї були інтегровані в освітні програми на рівні шкіл та університетів", - підкреслив Троїцький в інтерв'ю Укрінформу.

За інформацією Укрінформу, у Римі, під час Міжнародної конференції з відновлення України, міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький разом із міністром культури Італійської Республіки Алессандро Джулі презентували виставкові проєкти в рамках культурної програми URC2025.

#Університет #Європа #Укрінформ #Україна #Реклама #Суспільство #Президент (державна посада) #Польща #Біженець #Італія #Директор #Українці #Російська мова #Міністерство освіти і науки України #Організація громади #Демократія #Мобілізація #Росіяни #Боже. #Кінофільм #Діалог #Рим #Країни Балтії #Міф. #Драматург #Dakh Daughters #Гогольфест #ДахаБраха

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Завітай туди, де відчуваєш страх – автор популярної мотиваційної книги не відвідає Україну.
Режисер Троїцький зазначає: усвідомлена частина західного світу вже усвідомила, що Україна та Збройні сили України є їхнім спільним щитом.
Підтримка українських інтересів та справ з боку Канади.
Теги