На другому турі виборів ректором Львівського національного університету імені Івана Франка став Роман Гладишевський. Далі його чекає спеціальна перевірка.

За Романа Гладишевського віддали 1438 голосів, а за Віталія Кухарського - 883.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної військової адміністрації, пише DailyLviv.com.

Сьогодні, 29 квітня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся другий тур виборів ректора. До другого туру виборів ректора Львівського університету пройшли доктор хімічних наук, в.о. завідувача кафедри неорганічної хімії, академік НАН України, професор Роман Гладишевський та кандидат фізико-математичних наук, доцент, старший науковий співробітник, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський.

Роман Гладишевський здобув найбільшу підтримку, отримавши 1438 голосів, у той час як Віталія Кухарського підтримали 883 виборці.

Як повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, академік, який більше 40 років віддавав себе університету, отримав довіру від своїх колег. Він добре обізнаний з усіма аспектами його діяльності та здобув міжнародне визнання у науковій сфері.

Це рішення освітньої спільноти відзначає багатолітню традицію Львівського університету. Професор, доктор хімічних наук, заслужений діяч та почесний амбасадор Львова - Роман Євгенович має всі необхідні якості, щоб впевнено спрямовувати Франковий університет у майбутнє. Щиро вітаю з обранням!

Це вже другий потужний приклад цього року, коли львівські університети показують, як має працювати автономія. Спочатку - Львівська політехніка, тепер - ЛНУ. Вільний і відкритий вибір, за яким стоять повага, фаховість, спільна мета.

Нехай попереду буде багато мудрих рішень - для студентів, викладачів та науки. Успіхів і витримки!", - привітав ректора Максим Козицький.

19 березня, на посаду ректора Національного університету "Львівська політехніка" обрали Наталію Шаховську, яка набрала 55% голосів виборців.

Нагадуємо, що відповідно до законодавства, переможець виборів повинен бути призначений на посаду ректора згідно з наказом Міністерства освіти і науки. Процес затвердження передбачає проведення спеціальної перевірки, яку здійснює Національне агентство з питань державної служби.

Спеціальні перевірки здійснюються, зокрема, для забезпечення несумісності корупційних практик та публічної служби і, як наслідок, недопуску до посад осіб, які мають активи, що не підтверджені законними доходами, які подали недостовірні документи для призначення.

У випадку з Романом Гладишевським, ймовірно, буде перевірена законність тривалого поєднання ним двох посад в університеті - проректора з наукової роботи і завідувача кафедри неорганічної хімії.

#Університет #Студент #Львів #Академічний відділ #Ректор (академії) #Вищий навчальний заклад #Національна академія наук України #Львівський університет #Львівська політехніка #Доктор наук #Проректор #Доцент #Академік #Старший науковий співробітник #Вчений #Автономія #Кандидат фізико-математичних наук #Неорганічна хімія

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Кабінет Міністрів України розширює проект підготовки фахівців у сфері реабілітації за дуальною системою освіти, відповідно до рішення Уряду.
Кабінет Міністрів України - Уряд здійснив оновлення складу наукової ради Національного фонду досліджень України.
Уряд здійснив оновлення складу наукової ради Національного фонду досліджень України, проте ця інформація залишилася непублічною.
Теги