"Спільно розвиваємось та здобуваємо нові знання": делегація ЄС завітала до Полтавської політехніки та переміщеного Луганського університету імені Шевченка | Новини Еспресо

Представники Європейського Союзу завітали до Полтави, щоб відзначити стабільність фінансованих місцевих ініціатив та процес інтеграції освітніх систем України в контексті європейської інтеграції.

Цю інформацію висвітлює сюжет каналу Еспресо.

Дводенний престур на Полтавщину в межах комунікаційної кампанії про підтримку Європейським Союзом освіти й молоді "Разом навчаємося і зростаємо" мав дуже насичений графік. Перша зустріч відбулася в креативному просторі Центру культури та дозвілля. Його відкрили завдяки флагманській ініціативі ЄС-ПРООН "Розширення можливостей громад в Україні", аби генерувати ідеї, втілювати важливі для громади проєкти, шукати й готувати молодих лідерів. Лише за 7 місяців провели майже сто заходів, у яких узяли участь майже 1800 молодих полтавчан.

Національний університет Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка посідає лідерські позиції у національних та закордонних рейтингах. Серед чинників успіху називають підтримку ЄС, міжнародне співробітництво та академічну мобільність із більш як 100 освітніми партнерами з понад 20 країн світу за програмами ERASMUS+ та іншими програмами Європейського Союзу. Нещодавно університет разом із партнерами переміг на конкурсі Єврокомісії в межах програми "Цифрова Європа" і виграв грант на створення інноваційного цифрового хабу.

У виші повідомляють, що протягом трьох семестрів більше тридцяти науково-педагогічних працівників отримали можливість міжнародного досвіду. Крім того, 169 студентів взяли участь у програмах кредитної академічної мобільності. Ще 67 осіб долучилися до молодіжних обмінів та тренінгів в рамках програми Erasmus Plus. 14 осіб стали лауреатами іменних стипендій.

Окрім того, Полтавська політехніка першою з 16 українських університетів повністю завершила унікальний проєкт термомодернізації 10 будівель: 4 гуртожитки та 6 навчальних корпусів вишу модернізовано в межах проєкту "Вища освіта України". За підтримки ЄС проєкт реалізують із фокусом на комфорт, ощадливість та євроінтеграцію - відповідно до європейських стандартів.

"Ця оновлення формуватиме сучасний освітній простір, що буде підтримувати як студентів, так і викладачів, як в умовах сьогодення, так і після завершення війни", - підкреслила голова регіонального центру Східної Європи ЄІБ Крістіна Мікулова.

У Полтаві також працює релокований Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Ще у 2020 році навчальний заклад отримав грант від ЄС, завдяки якому студенти та працівники отримали житло й гідні умови для безперервної та якісної освіти у безпечному середовищі.

"Ми не лише пережили два етапи переміщення, вижили й відновилися, але й визначилися на шляху сталого розвитку. Завдяки цьому, ми відновили навчальний корпус, гуртожиток, закупили нове матеріально-технічне обладнання, відкрили 10 освітніх центрів та шість навчальних закладів — і це не лише в університеті, а й під час першого переміщення на всій території Луганської області. Ми також забезпечили не лише технічні засоби для навчання, а й транспорт для перевезення студентів та викладачів," - поділилася ректорка Луганського національного університету ім. Т. Шевченка Олена Караман у розмові з журналістами.

Від початку широкомасштабного вторгнення Російської Федерації підтримка освітньої сфери в Україні з боку Європейського Союзу перевищила 200 мільйонів євро.

У Полтавській області керівниця регіонального центру Східної Європи Крістіна Мікулова оглянула всі об'єкти, в які було вкладено кошти Європейського інвестиційного банку, а також мала можливість поспілкуватися з дітьми та дорослими.

"Ці поїздки підтвердили, що наша співпраця є надзвичайно ефективною. Ми повинні продовжувати нашу діяльність, знайти більше фінансових ресурсів та нових партнерів. Я була вражена стійкістю українців, молоді та дітей, з якими нам вдалося зустрітися. Це надихає мене сподіватися, що ми разом здобудемо перемогу і зможемо сприяти Україні у її прагненні до членства в Європейському Союзі, адже ми — одна європейська родина", - підкреслила Крістіна Мікулова.

Отримати додаткову інформацію про те, як Європейський Союз підтримує освіту та українську молодь, ви можете за цим посиланням.

Публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу в межах комунікаційної кампанії "Разом навчаємося і зростаємо". Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.

#Росія #Університет #Європа #Тарас Шевченко #Студент #Вища освіта #Українці #Експрес-телебачення #Вищий навчальний заклад #Технічний стандарт #Європейський Союз #Полтава #Сталий розвиток #Євро #Луганська область #Графіка #Луганський університет #Стипендія #Європейська комісія #Гуртожиток #Європейський інвестиційний банк #Полтавська область #Східна Європа #Юрій Кондратюк #Програми Еразмус

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги