Багато одиноких людей впевнені, що оточення не розділяє їхніх поглядів. Психологи зі Сполучених Штатів вирішили з'ясувати, чи це насправді так, і виявили спільні риси у людей з дефіцитом соціальних зв'язків.
Науковці з Колумбійського та Стенфордського університетів висунули цікаву теорію: якщо друзі та романтичні партнери реагують на однакові стимули подібним чином, то самотні особи мають інше сприйняття світу в порівнянні з більшістю, як повідомляє 24 Канал, посилаючись на журнал Communications Psychology.
Також на тему Як підвищити довіру до ваших слів: психологи знайшли ключовий фактор
У першій частині дослідження вчені провели аналіз результатів функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), яка була виконана на двох групах учасників, загальна кількість яких становила 80 осіб (середній вік - 20-21 рік).
Учасників дослідження запросили оцінити свої власні риси, а також характеристики своїх знайомих і п’яти знаменитостей: співака Джастіна Біберa, телеведучу Еллен Дедженерес, блогерку Кім Кардашян, колишнього президента США Барака Обаму та бізнесмена Марка Цукерберга. Дослідники також визначили ступінь самотності кожного з учасників і виявили, які члени групи були найближчими один до одного.
Результати показали, що одинокі учасники сприймають знаменитостей інакше і можуть, в принципі, мислити по-іншому. Це стало очевидним на основі активності мозку: у людей з великою кількістю соціальних зв'язків і у тих, хто близький один до одного, нейронні реакції проявлялися схожим чином. Водночас мозкова активність одинаків відрізнялась від решти учасників групи.
У рамках другого дослідження було проведено онлайн-опитування серед 923 працівників платформи Amazon Mechanical Turk, середній вік яких становив 40 років. Учасники оцінювали рівень своєї самотності та відповідали на питання, пов'язані зі знаменитостями. Спочатку їм потрібно було зазначити, про яких відомих особистостей вони мали інформацію, а потім описати одну з цих знаменитостей так, ніби ділилися враженнями з другом.
Науковці провели аналіз семантичної схожості всіх можливих пар відповідей, які надали учасники дослідження. У осіб, що відчувають сильну самотність, виявилися тексти, які найменше відповідали думкам інших респондентів. Більш того, самотні люди частіше зазначали, що їхнє сприйняття певних знаменитостей або є неточним, або не співпадає з думками інших.
#Університет #Співачка #Психолог. #Підприємництво #Сполучені Штати #Журнал #Мозок #Самотність #Стимул (психологія) #Еллен Дедженерес #Гіпотеза #Магнітно-резонансна томографія #Барак Обама #Механічна турка Amazon #Сприйняття #Марк Цукерберг