Смачні частування вже прибули на передову, і військові висловили вдячність дітям за їхню підтримку.
Тисяча пряників для воїнів. Учні ліцею сучасної освіти в Дніпрі разом із своїми викладачами вирішили підтримати захисників до Дня Збройних сил України. Діти не тільки спекли, але й розписали неповторні солодощі для фронту. Як школярі перетворили просте тісто на символ підтримки наших оборонців – про це розповіла наша Наталя Москаленко.
Семикласниця Вероніка, разом зі своєю подругою, взялася за один із найважливіших етапів приготування пряників – розкачування тіста та вирізання фігурок. Це вже вдруге, як вона готує ці смачні ласощі для військових. Хоча досвіду в неї не так багато, дівчина працює з великим старанням і завзяттям.
"Тісто вийшло надзвичайно ніжним. Я навіть не думала, що це буде так просто. Раніше я робила пряники, але зовсім небагато і вони були зовсім маленькими," - розповіла дівчинка.
Цього року Ліцей сучасної освіти влаштував захід до Дня Збройних сил України, в рамках якого учні разом із вчителями вирішили виготовити та оформити тисячу пряників для військових. Близько 50 учнів з різних класів активно долучилися до цієї ініціативи. Паралельно з семикласницями працюють і одинадцятикласники, серед яких виділяється Сашко. Для нього участь у цій акції є не лише способом підтримати захисників, але й чудовою нагодою провести час у компанії друзів.
Я прийшов і побачив, що тут кипить діяльність. Підійшов ближче, запитав, що саме потрібно робити. Мені відповіли: "Ось, візьми тісто і катай, додай муки, щоб не прилипало". Я це все добре знаю. Я працелюбний і досвідчений, тому просто взявся за справу. Хочу підтримати Збройні сили України, щоб вони усвідомлювали, за що борються. Адже все це робиться для людей – щоб над нами було мирне небо і ми могли насолоджуватися життям.
Пряники готувалися в шкільній їдальні за особливим рецептом, розробленим директоркою ліцею Аліною Кирпалою. Її тісто вирізняється своєю унікальністю – завдяки додаванню меду та кориці, його можна використовувати відразу, без необхідності чекати шість годин.
Перша партія свіжоспечених пряників вже готова. Тепер діти беруться за розписування пряників, втілюючи свої найсміливіші ідеї. Макар знаходиться трохи осторонь — його пряники мають особливе призначення. Хлопець усвідомлює, що вони відправляться військовим, таким, як його батько.
"Я усвідомлюю, що ситуація там надзвичайно складна, і допомога є вкрай необхідною. Тому ми стараємось підтримувати всіх, хто цього потребує. Важливо підтримувати солдата, аби він не замкнувся в собі та не впав у депресію. Кожному потрібна допомога," - вважає хлопчик.
Ситні пряники стануть чудовою закускою для тисяч військових.
«Ми усвідомлюємо, що на передовій, завдяки нашій постійній комунікації з військовими, приготування борщів та гарнірів є неможливим. Вони споживають багато солодощів», — поділилася директорка Ліцею сучасної освіти Аліна Кирпале.
Смаколики вже доставили на передову. Військові подякували дітям за підтримку та нагадування про те, якою ціною здобувається незалежність.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Згідно з інформацією від 5.ua, польова кухня пропонує страви, які можна порівняти з ресторанними: як військові на передовій готують для своїх товаришів. Створити "високу кухню" в умовах фронту - це завдання, яке потребує неабияких зусиль.
Нагадуємо, що в Україні запустили мобільну кухню для прифронтових територій, яка щоденно готує 10 тисяч порцій їжі. Всі інгредієнти постачаються виключно від місцевих фермерів.
Ось ще одна версія вашого тексту: Досліджуйте також: Прямував до магазину, але потрапив у армію: як керівник найпопулярніших ресторанів України адаптується до приготування їжі на польових кухнях. Він вірить, що військовий досвід у кулінарії дозволить йому вдосконалити свої професійні навички.
Підтримайте кореспондентів "5 каналу" на лінії фронту.
#Журналіст #Дніпро #Школа #Фермер #Збройні сили України #5 канал (Україна) #Роздрібний магазин #Ресторан #Кафетерій #Кондитерські вироби #Пряник #Тісто #Кориця (Cinnamomum verum) #Висока кухня #Борщ #Гарнір (їжа) #Медичний рецепт #Любий.