Служба для багатіїв: які навички отримують сучасні дворецькі?

Тисячі людей проходять навчання, щоб працювати на заможних технічних експертів, отримуючи шестизначні доходи, отримуючи в подарунок елітні автомобілі та мешкаючи в розкішних резиденціях.

Поява висококваліфікованих фахівців, серед яких британські дворецькі, стала новим маркером престижу. У Нідерландах сотні людей проходять навчання в спеціалізованій академії, прагнучи стати професійними обслуговуючими кадрами для сучасної еліти. Про це повідомляє Daily Mail.

60-секундний відеоролик на TikTok, що висвітлює Міжнародну академію дворецьких, котра розташована в розкішному маєтку в Нідерландах, викликав хвилю коментарів, зосереджених на одному питанні: яку зарплату отримують дворецькі?

"Ймовірно, їм платять більше, ніж вчителям, медсестрам і військовим", -- йдеться в одному з повідомлень.

Користувач TikTok, який розмірковував про оплату праці дворецького, має рацію в своїх висновках.

За даними сайту Міжнародної академії дворецьких, дворецький у Європі може заробляти від 40 000 до 75 000 євро на рік, а дехто заробляє 100 000 євро і більше на рік. Навчання в академії коштує 12 750 євро за восьмитижневий курс. Для порівняння, за даними PayScale, середня базова заробітна плата вчителя у Великій Британії становить 31 000 фунтів стерлінгів.

Як приклади уроків, включених до навчальної програми, можна навести такі: "Як впоратися з жадібним гостем", "Мистецтво застеляти постіль" і "Як зрозуміти і запобігти причинам харчових отруєнь".

Академія School For Butler, яка є конкурентом, презентує різноманітні програми навчання, серед яких виділяється п'ятиденний курс "Смак обслуговування" за 1795 євро.

Ключовими елементами освітньої програми є вміння користуватися столовими приладами, техніка сервірування столу, способи взаємодії з різними категоріями гостей, а також "три основні правила спілкування з директором навчального закладу".

Окрім цього, дворецьких інструктують у нюансах сервіровки столу, а також навчають, як правильно складати валізу і декантувати вино.

Заробітна плата дворецьких, зазначена в Bespoke Bureau, лондонському агентстві з надання послуг з дому, становить від 31 000 до 60 000 фунтів стерлінгів -- залежно від різних чинників, як-от місце розташування і досвід роботи.

Не дивно, що рівень заробітної плати, який пропонують клієнти рекрутингових агентств у країнах Близького Сходу, зокрема в Катарі та Бахрейні, помітно перевищує ставки, що спостерігаються в Європі.

У 2020 році в бесіді з журналістами видання Vice професійний дворецький Андре Меестер поділився, що його заробіток становив приблизно 4000 фунтів стерлінгів за 60-годинний робочий тиждень на свого господаря з Нідерландів.

У своєму недавньому інтерв'ю Вінсент Вермелен поділився, як його Школа дворецьких у Бельгії готує студентів, надаючи їм усі необхідні навички для того, щоб стати сучасними дворецькими.

Вермелен, чий прадід Франс понад 140 років тому служив дворецьким у бельгійського барона, також помітив зростання попиту на дворецьких, які мають навчання в британських аристократичних традиціях. Це дозволяє мільярдерам легше інтегруватися у вищі кола суспільства.

Сучасні дворецькі, як зазначає Андре, мають досить комфортні умови праці у багатіїв. Серед їхніх переваг – подорожі за кордон, розкішні вечері та новісенький Mercedes-Benz SL, що коштує 145 000 фунтів стерлінгів.

Він зазначив: "Не так давно мій гаманець розірвався, і я придбав новий від Cartier. Цей гаманець вартує більше, ніж будь-яка сума, яка коли-небудь була в ньому".

Сучасний Дживс з привабливою зовнішністю, Бертольд Вайснер, поділився інформацією про дворецьких, яким пропонують шестизначні оклади, що перевищують 300 000 доларів, а також щедрі бонуси в розмірі мільйона доларів.

Бертольд колись залишив навчання в знаменитому Університеті Сент-Ендрюс і мав можливість спілкуватися з Кейт Міддлтон. Розмірковуючи про свою професійну діяльність, він зазначив: "Мій колишній партнер по роботі десять років служив одному заможному клієнту, і щороку отримував у подарунок годинник, ціна якого становила не менше 100 000 доларів".

Бертольд поділився з виданням, що його річний дохід складав 100 000 фунтів стерлінгів під час роботи на індійського підприємця в Ченнаї, столиці південного штату Таміл Наду.

Зазначається, що його завдання включали абсолютно все: від пересадки дорослого дерева в саду керівника до застосування військового гелікоптера для розшуку втраченого собаки родини.

У міру того, як інформація про ці переваги роботи поширювалася, зросла кількість людей, які вивчають кар'єру дворецького і подають заявки в навчальні заклади, що випускають дворецьких світового класу, які працюють по всьому світу.

Венсан Вермелен поділився, як його Академія дворецьких готує своїх студентів до виконання всіх важливих обов'язків сучасного дворецького. Від вмілого вибору вин і догляду за взуттям до забезпечення безпеки особистого життя своїх роботодавців – навчання охоплює всі ці аспекти.

"Якщо звернути увагу на старовинних аристократів, то їхнє багатство формувалося протягом десятиліть, а то й століть. У сучасному світі ж родини з надзвичайно високими доходами можуть накопичити подібні статки всього за кілька років. Тому їхнє походження може суттєво відрізнятися," — підкреслив він.

Він підкреслив, що кількість "мільярдерів епохи dot.com" з таких країн, як Китай, Індія і США, зросла, зауваживши, що їхній підхід до бізнесу суттєво відрізняється від мислення аристократів п'ятого покоління, котрі виросли в розкошах, оточені шовковими серветками та столовим сріблом.

Директор кадрового агентства Bespoke Bureau Сара Вестін Рахмані висловила думку, що "основною причиною привабливості для нових багатіїв є акцент - класична англійська мова, а також етикет, статус британського дворецького і його особливий стиль".

Рахмані, яка очолює свою власну Британську академію дворецьких, поділилася, що серед її надзвичайно заможних замовників, які потребують домашнього персоналу, переважають олігархи, а також бізнесмени з Китаю та Індії, а також родини з Близького Сходу, що здобули статки завдяки нафтовій промисловості.

"У нашій компанії є кілька аристократів і представників британської королівської родини, проте власники маєтків часто стикаються з проблемою нестачі коштів для утримання постійного персоналу," – зазначила вона.

Однак, незважаючи на часом дивні вимоги, для Симеона Россета, який працював на Тоні Блера і Кліффа Річарда, робота дворецьким -- найкраща робота у світі.

"Люди літали зі мною в різні куточки світу на приватних літаках і вертольотах, лише щоб отримати мою допомогу. Не так багато професій дозволяють це, за винятком випадків, коли ви є знаменитістю або керівником компанії зі списку FTSE 100," - підкреслив Россет.

Він також розповів, що зустрічався зі знаменитостями, на кшталт фронтмена гурту U2 Боно, а також із "безліччю дуже впливових людей", включно з прем'єр-міністрами, президентами і мільярдерами.

Хоча дворецькі, як правило, мають високий дохід, їхнє приватне життя виявляється досить витратним.

"Я просто не мав жодної можливості за будь-яких обставин завести собаку, зустріти дівчину чи придбати власний дім," — поділився Россет.

Хоча програми навчання в цих закладах з часом еволюціонували, впроваджуючи новітні технології та елементи кібербезпеки й моніторингу, сучасні дворецькі вважають, що їхня професія залишилася практично незмінною протягом останнього ста років.

Незалежно від того, під чиїм керівництвом вони працюють, "вони прагнуть до того, чого бажали заможні люди впродовж усієї історії — щоб хтось інший виконував за них важку і неприємну роботу".

Нагадаємо, раніше Фокус писав про те, як навчають найдорожчих нянь у світі. Послугами саме такої няні користуються Кейт Міддлтон і Мік Джаггер.

#Європа #Сполучене Королівство #Лондон #"Дейлі Мейл #Суспільство #Школа #Підприємництво #Сміливіше. #Машина. #Нідерланди #Євро #Золото #Бельгія #Індія #Китай (регіон) #Фунт стерлінгів #Катар #Етикетка #Близький Схід #Пес. #TikTok #Тоні Блер #Аристократія #Вино #Кетрін, герцогиня Кембриджська #Cartier (ювелір) #Бароне! #Еліта #Mercedes-Benz #Гелікоптер. #Бахрейн #Фронтмен #Нові багатії #Боно. #U2 #Тамілнад #Мік Джаггер

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги